Як виявити фімоз та чим він загрожує?
У хлопчиків у віці 2-3 років крайня плоть вже має бути сформованою, а головка повинна частково або повністю відкриватись. Тобто фімоз до 3-х років — це природно, до цього віку стан має самостійно нормалізуватись, і втручатись в цей процес не варто. Однак, якщо цього не відбулось — потрібно консультуватись. Є випадки, коли в 3 роки може бути виражена тенденція до відкривання, і ще рік цей процес можна контролювати, але може бути й навпаки — на першому році життя вже є виражений фімоз, що потребує хірургічного втручання.
Отже, якщо під час купання ви помічаєте будь-які проблеми — зверніться за кваліфікованою допомогою. Тому що неможливість гігієни та санації простору між голівкою та крайньою плоттю створює сприятливі умови для розвитку хронічної інфекції. Загалом такий стан може призвести до наступних проблем:
- рецидивуючі інфекції сечовидільної системи,
- жорсткі рубцеві спайки між голівкою та крайньою плоттю,
- меатостеноз — склерозування зовнішнього отвору уретри з різким звуженням і тривалим напруженим сечовипусканням,
- гнійний баланопостит: інфікування смегми в препуціальному мішку,
- рубцеве звуження крайньої плоті.
Після лікування або ж нормалізування стану потрібно навчити дитину правильно доглядати за власною гігієною та під час купання відвигати крайню плоть.
Які є варіанти лікування?
Діагностика проводиться методом обстеження на консультації лікаря, залежно від тяжкості стану є декілька варіантів лікування. А для виключення запальних захворювань сечовивідних шляхів та крайньої плоті призначаються лабораторні аналізи.
При фізіологічному фімозі або сформованій крайньої плоті, коли повне виведення головки неможливо, застосовують мазі, які містять гормони-кортикостероїди. Складові компоненти цих мазей при тривалому застосуванні розм’якшують крайню плоть, що уможливлює виведення головки. Але навіть цю процедуру повинен робити лікар, а не батьки.
Для успішного результату важлива правильна тактика ведення малюка, тож не варто займатись самолікуванням. Краще отримати думку кваліфікованого лікаря.
Записатись на консультацію можна через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.