Колоноскопія
Колоноскопія — малоінвазивне дослідження внутрішньої поверхні товстої кишки і дистальних відділів тонкої кишки, яке дозволяє виявити чи запідозрити ряд захворювань: доброякісні (поліпи, ліпоми) та злоякісні (рак) новоутворення, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, кишкову кровотечу, дивертикуліт та інше. Дане ендоскопічне дослідження є одним з найбільш достовірних методів діагностики.
Як проходить колоноскопія
Дослідження відповідає сучасним стандартам та виконується ендоскопічними стійками експертного рівня Pentax та Olympus. Обладнання забезпечує високу якість зображення та детальну діагностику окремих ділянок.
Середня тривалість дослідження становить 30-60 хвилин.
Колоноскопія виконується за допомогою гнучкого ендоскопа (довга, тонка гнучка трубка з камерою і джерелом світла), який проводиться через задній прохід у відділи товстої та термінальний відділ тонкої кишки, і дозволяє спеціалісту детально оглянути слизову оболонку досліджуваних відділів кишечника, не пошкоджуючи її. Колоноскоп подає повітря, розширюючи складки, гаустри кишечника, що значно покращує візуалізацію, якість та інформативність даної процедури.
З метою уточнення діагнозу під час колоноскопії застосовуються додаткові методи: вузькоспектральна візуалізація (i-scan, NBI), хромоскопія (забарвлення слизової оболонки), біопсія (взяття зразків тканини для гістологічного дослідження, що може бути підтвердженням або виключенням онкологічних, інфекційних і запальних захворювань досліджуваних ділянок кишечника).
Знеболення під час дослідження
Проведення ендоскопа, як правило, не викликає болю, однак можливий дискомфорт в задньому проході та відчуття здуття живота. Тому колоноскопію найчастіше проводять під внутрішньовенною анестезією (седативний ефект) або під наркозом. Але на прохання пацієнта або за медичними показаннями дана процедура можлива без анестезіологічного супроводу — в такій ситуації пацієнт буде в свідомості, все бачити і відчувати.
Для комфорту, повноти і якості дослідження, ми рекомендуємо виконувати процедуру під «седативним ефектом» — даний анестезіологічний супровід під час процедури застосовується в більшості розвинених країн.
Як підготуватись?
Підготовка до дослідження
Від якості підготовки товстої кишки залежить діагностична точність та безпечність колоноскопії. Важливо чітко дотримуватися цієї інструкції з підготовки. При відхиленні від інструкції підготовка може бути неадекватною, а дослідження неповноцінним або скасованим.
Підготовка може здійснюватися двома препаратами: Фортранс або Ізіклін, які назначає лікар, залежно від віку та супутніх патологій пацієнта. В обох випадках є правила, котрі сприятиму кращому проходженню процедури та інформативному результату.
Протягом 3-х днів до процедури, в тому числі в день дослідження, потрібно приймати препарат «Еспумізан» 50 крапель 2 рази на день.
За 3 дні до дослідження із раціону треба виключити: жирне м’ясо, ковбасні продукти, молоко, каші, чорний хліб, овочі, фрукти, мак, ягоди, зелень, бобові, гриби, насіння, зерна, горіхи.
Можна їсти: фільтрований бульйон, нежирне відварне м’ясо, рибу, твердий сир, сухарі із білого хліба, чай, каву, негазовані напої, фруктові соки без м’якоті, кисіль. У день дослідження — нічого не їсти.
Під час підготовки не потрібно робити клізми.
Якщо ви вважаєте, що підготовка не зовсім вдала, то зателефонуйте: +380 (48) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Підготовка з препаратом Фортранс пацієнтам старше 65 років
- Усього потрібно 4 пакети препарату Фортранс.
- Вміст 1 пакета розчинити в 1 літрі води.
- Для поліпшення смаку розчину можна додати у кожен 1 л розчину Фортансу сік половини лимона, апельсина або грейпфрута.
- Розчин слід пити по 200 мл кожні 10 хвилин.
- Важливо закінчити прийом останнього літра не пізніше, як за 3 години до початку обстеження.
Якщо колоноскопія призначена з 09:00 до 13:00, пацієнт готується за двоетапною схемою. Останній прийом їжі — у день перед процедурою о 16:00.
Підготовка з препаратом Ізіклін пацієнтам до 65 років
- Усього потрібна 1 упаковка Ізікліну.
- Для розчину потрібно вміст 1 пляшки вилити в мірну склянку і долити питною водою до 500 мл.
- Для поліпшення смаку розчину можна додати сік половини лимона, апельсина або грейпфрута.
- Ізиклін потрібно пити по 100 мл кожні 10 хв, воду — по 200 мл кожні 10 хв.
- Важливо закінчити прийом останнього літра не пізніше, як за 3 години до початку обстеження.
Якщо колоноскопія призначена з 09:00 до 13:00, пацієнт готується за двоетапною схемою. Останній прийом їжі — у день перед процедурою о 16:00.
У день дослідження
Не їсти протягом дня дослідження, за 3 години до процедури припинити прийом рідини (чай, вода та інші).
У день дослідження можна приймати вітаміни або інші ліки, запиваючи невеликим ковтком води (проконсультуйтесь з цього питання зі своїм лікарем).
Якщо ви вважаєте, що підготовка не зовсім вдала, то зателефонуйте: +38 (048) 730 00 30, +38 (096) 380 30 30, +38 (063) 380 30 30, +38 (066) 380 30 30.
Під час колоноскопії
Ендоскоп через анальний канал вводиться у просвіт прямої кишки та поступово просувається вперед при помірній подачі повітря для розправлення просвіту кишки та її огляду.
Ендоскопічне дослідження товстої кишки бажано проводити у стані медикаментозного сну.
Анестезіологічна допомога
При використанні медикаментозного сну необхідно прийти у клініку за 40 хвилин до дослідження. Цей час займе оформлення на реєстратурі, ЕКГ, попередня консультація з анестезіологом, підготовка до обстеження, підпис інформованої згоди.
У разі запізнення процедура може бути скорочена або скасована та перенесена.
Під час анестезії відсутні неприємні відчуття. Якість огляду товстого кишківника у цьому випадку краща: пацієнт спить, це дозволяє детально оглянути слизову та, за необхідності, виконати біопсію, виявити та видалити поліпи.
Біопсія та видалення поліпів узгоджується та сплачується окремо.
Після обстеження
Пити можна за 30 хвилин після закінчення процедури. Їсти можна через 1,5 години, але не переїдати.
Якщо зберігається відчуття переповнення живота газами та кишка не спорожнюється від залишків повітря природним шляхом, можна приймати 50 крапель «Еспумізана».
У випадку, якщо колоноскопія проводиться з медикаментозним сном, то сідати за кермо, підписувати документи, працювати з точними механізмами протягом 12 годин після процедури заборонено.
Домовтеся, щоб після процедури вас хтось супроводжував додому.
Особливості дослідження
Інноваційне обладнання, ендоскопічна стойка експертного рівня Pentax та Olympus
Висококваліфіковані спеціалісти з багаторічним досвідом
Видача пацієнтам відеодокумента дослідження
Можливість огляду тонкої кишки
Видалення поліпів одразу під час колоноскопії
Найсучасніша і точна діагностика за світовими протоколами
Check-Up програма та індивідуальний супровід