Що таке жовтяниця? Це пожовтіння шкіри та склер у новонароджених та дітей перших місяців життя. Цей стан може бути як фізіологічним і проходити самостійно без лікування, так і патологічним. Різниця симптомів в загальному стані дитини, розповсюдженості пожовтіння по тілу, розмірах селезінки та печінки, кольорі сечі й калу та рівня білірубіну в крові.
Причини появи жовтяниці
- У появі фізіологічної жовтяниці винна незрілість ферментів печінки. Через це у дитини стається масований розпад еритроцитів, внаслідок чого підвищується рівень білірубіну, і немовля починає «жовтіти» (в більшості випадків — крім ніг, стоп та живота). Симптоми проявляються вже на 3-4 добу. Лікувати фізіологічну жовтяницю не потрібно.
- Патологічна жовтяниця найчастіше проявляється вже у перші години життя, її спричиняють вроджені проблеми з ферментами печінки, конфлікт по групі крові мами та дитини, захворювання крові, віруси тощо. Такий стан необхідно лікувати.
Важливо! Доцільність терапії для дитини може визначити лише лікар після необхідної діагностики. Не намагайтесь самостійно встановити діагноз і призначати дитині ліки.
Діагностика без уколів
Після огляду дитини лікар приймає рішення про призначення діагностичних процедур, необхідних для кожного конкретного випадку: аналіз на визначення рівня білірубіну, ПЛР та ІФА для виявлення інфекцій та УЗД.
Зазвичай доводиться робити дитині укол, але в Медичному домі Odrex білірубін у новонароджених вимірюється спеціальним портативним приладом – неінвазивним білірубінометром, спеціальним детектором жовтяниці. Його перевага в тому, що для аналізу не потрібно проколювати шкіру, достатньо лише піднести прилад до тіла дитини – дослідження проводиться у точці між бровами дитини, на лобі, або у середній третині грудини.
Цей прилад використовують і для початкового скринінгу, і для моніторингу показників білірубіну під час лікування жовтяниці.
Лікування жовтяниці
Якщо у дитини діагностована патологічна жовтяниця, лікар може призначити дитині світлову терапію, введення внутрішньовенного імуноглобуліну або обмінне переливання крові. Якщо фізіологічна – порадить спостерігати за малям. В будь-якому випадку при виявленні у дитини жовтяниці необхідно звернутись до фахівця.
Зробити білітест малюку можна в кабінеті забору аналізів на Розкидайлівській, 69/71, з 8:00 — попередній запис не потрібен. Записатись на консультацію лікаря через форму на сайті, через мобільний додаток або за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30. Будьте здорові!