«Хвороба цивілізації», «бомба повільної дії», «тиха епідемія» — все це про неї. Про захворювання розповідає гастроентеролог Павло Андрющенко.
Малорухливий спосіб життя, нерегулярне та нераціональне харчування, перебування в постійному стресі, дефіцит сну та надлишок ваги — все це безпосередньо призводить до виникнення метаболічних порушень в організмі, одним із проявів яких є саме неалкогольна жирова хвороба печінки, або, за новими тенденціями, метаболічно-асоційована жирова хвороба печінки.
Зазвичай, вона асоціюється з деякими станами, про які ви точно чули: артеріальна гіпертензія, атеросклеротичні зміни судин внаслідок порушення обміну ліпідів, зокрема, підвищення рівня холестерину, цукровий діабет 2 типу внаслідок надмірного споживання вуглеводів та інсулінорезистентності на фоні зайвої ваги. Всі ці порушення в організмі потребують обов’язкової корекції, як за допомогою модифікації способу життя та харчування, так і фармакологічної.
Для кращого розуміння важливості цієї проблеми приведемо лише декілька основних ускладнень, до яких може призводити неконтрольована жирова хвороба печінки та асоційовані з нею стани. Частіше за все, це серцево-судинні катастрофи — інфаркти та інсульти, а також цироз печінки, пошкодження нирок внаслідок підвищеного тиску або цукрового діабету. Якщо після УЗД вам вказали на наявність стеатозу або жирової дистрофії печінки, варто обов’язково звернутися до гастроентеролога для контролю даного стану та виявлення суміжних патологій.
Якщо ж ви давно не проходили скринінгове ультразвукове дослідження — це гарний привід задуматись над необхідністю проведення даного обстеження, особливо, якщо у вас є один із факторів ризику: вік більше 40 років, надмірна вага або ожиріння, стійке підвищення артеріального тиску, випадки серцево-судинних захворювань або цукрового діабету у ваших батьків або інших близьких родичів.
Записатись на консультацію Павла Тарасовича в Медичному домі Odrex або Поліклініці в Южному всієї сім’ї ви можете за допомогою мобільного додатку Odrex, через форму на сайті або у операторів нашого кол-центру за номерами: +38(048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.