Хто є збудником? Як передається?
Збудником розеоли найчастіше є вірус герпесу шостого, рідше сьомого типу. Захворювання переважно трапляється в дітей із 6 місяців і до двох років.
Чому такий віковий діапазон? При народженні кожен малюк має материнські антитіла, але близько до 4–6 місяців їх рівень зменшується, і діточки стають вразливими до різних інфекцій та вірусів. З огляду на те, що більшість людей є носіями даного вірусу, перший контакт дитини трапляється несподівано — через поцілунки батьків та інші прояви турботи.
Яка клінічна картина?
Елементи висипу під час цієї хвороби точкові, рясні, яскравого кольору, при натисканні — бліднуть. Часто такий висип приймають за алергію або кропив’янку. Зазвичай висип локалізується на грудній клітці, спині, животі далі може розповсюджуватися на шию та руки, рідше — на обличчі та нижніх кінцівках. Додамо, що висип зовсім не турбує дитя та самостійно минає за декілька днів. Це захворювання може супроводжуватися такими симптомами, як млявість, відмова від годування, закладеність носу, але загалом діти зберігають свою буденну активність.
❗ Важливо в період лихоманки не призначати антибіотики, не трактувати висип як алергічну реакцію або реакцію на жарознижуючі препарати. Набираємось терпіння та обираємо вичікувальну тактику.
Як лікується?
Специфічного лікування захворювання не вимагає, лише в період лихоманки — жарознижуючі препарати на основі парацетамолу або ібупрофену (розраховуємо на масу тіла), обов’язково — грудне вигодовування та рясне пиття.
Тож тепер ми обізнані: розеола — не є небезпечною, потрібно просто перечекати та допомогти дитині впоратися з її неприємними симптомами. А не панікувати батькам допоможе педіатр.
З Оксаною Василівною можна укласти декларацію дитині в Медичному домі Odrex на Розкидайлівський, 69/71. Записатися на консультацію можна через форму на сайті, через мобільний додаток або за телефонами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.