Гідроцеле – наукова назва водянки яєчка. Хвороба може пройти самостійно, а може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям – тут на все воля вдачі. І уваги батьків.
Причини і симптоми. Як розпізнати хворобу?
Найчастіше недуг є вродженим – через проблеми при пологах, перенесені хвороби мамою під час вагітності тощо. Але може бути й набутим у будь-якому віці внаслідок травм, операцій або пухлиновидних утворень.
Іноді вагінальний канал не заростає, і рідина потрапляє з черевної порожнини в оболонку яєчка. Яєчко (або одразу обидва) збільшується в розмірі, на ньому з’являється припухлість. На цьому все – хвороба більше ніяк не проявляє себе. Саме тому дуже важливо вчасно приводити дітей на профілактичні огляди до фахівців.
Лікування гідроцеле: різати або почекати?
Якщо йдеться про вроджену патологію, то перший рік за дитиною можуть спостерігати – хвороба іноді минає самостійно. Але коли дитина вже старше одного року, то найчастіше маля все ж ведуть в операційну. В окремих випадках спостереження можуть продовжити до 2,5 років.
Втручання в Медичному домі проводяться сучасними методами, які визнані в усьому світі. Це дозволяє зменшити післяопераційний реабілітаційний період.
Чому не варто відкладати похід до лікаря з симптомами гідроцеле?
Гідроцеле, яке довго не лікують, може призводити до небезпечних наслідків:
- Безпліддя. Рідина створює тиск на судини, внаслідок цього і може виникати ця патологія.
- Ускладнення у вигляді перекруту яєчка.
А як вмовити дитину спокійно відвідати лікаря або навіть піти на операцію?
Більшість операцій у дітей, зокрема і операція при гідроцеле, проводиться під загальною анестезією. В Odrex все організовано так, щоб дитина і засинала на руках у мами, і прокидалась на руках у мами. Малюк не бачить операційну, не нудиться в очікуванні. Під час раннього реабілітаційного періоду отримує знеболювальне, тобто рівень фізичного дискомфорту знижений до мінімуму.
Мар’яна Почтар, педіатр, завідувачка дитячого стаціонару:
«А от рівень психологічного комфорту вже залежить від того, як поведуть себе батьки – діти дуже добре відчувають страх мами й тата. І “вбирають” цей настрій як губка. Натомість, якщо батьки випромінюють впевненість та спокій – малюк теж спокійний. Тож головне заспокоїти навіть не самого пацієнта, а його батьків.
Не кажіть своєму сину, що хлопчики не плачуть – так, дитина тут і зараз перестане плакати, але матиме серйозні проблеми в майбутньому.
Річ в тому, що через такі стримування у дітей не формується навичка правильно виражати емоції».
Михайло Тернавський, дитячий хірург:
«Перед оглядом чи операцією кажу пацієнтам: якщо вони 10 разів поцілують маму, то точно все буде добре. Вони посміхаються і заспокоюються.
Додам ще пораду – ніколи не лякайте дітей походом до лікаря. “Будеш їсти багато солодкого, буде боліти живіт” і “Будеш їсти багато солодкого, підеш до лікаря” – дві начебто однакові фрази, але різниця колосальна. Перша виховує відповідальність за своє здоров’я, друга – страх перед лікарями.
І не бійтесь все називати своїми іменами: у вашого хлопчика пеніс, а не “пісюн” чи “кінчик”. Правильні назви допоможуть дитині адекватно сприйняти своє тіло».
А записатись на консультацію дитячого хірурга ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.