Чи можна запивати їжу?
Відповідь однозначна – можна. Вчені вже довели, що прийом води під час їди ніяк не впливає на кислотність шлунку та не погіршує якість травлення. Ба більше – людям, які страждають на закрепи, запивання їжі може дати позитивний ефект.
За день треба випити 2 літри чистої води.
Це міф. Рідина, яка міститься в продуктах, теж враховується у добову норму. Але зауважте, що норма у кожного своя і залежить від віку, способу життя, фізичного навантаження, стану здоров’я тощо. Це, звісно, не означає, що можна відмовитись від чистої води – вона потрібна організму. Натомість краще відмовитись від солодких та газованих напоїв.
Глютен – зло.
Це працює тільки для 1-2% людей, бо вони мають алергію на цей білок. Для інших глютен несе користь – він сприяє розмноженню корисних бактерій в кишечнику. Тож якщо у вас немає такої алергії, безглютенова дієта вам не потрібна.
Від лактози варто відмовитись усім дорослим.
Тут так само, як із глютеном. Якщо організм має непереносимість лактози, варто скоригувати раціон. Всім іншим можна не перейматись.
Кава – шкідливо?
Кава – це здоровий напій, який позитивно впливає на здоров’я печінки, на когнітивні функції, має тонізуючий ефект. Але всі ці «плюси» тільки за умови дотримання норми – не більше 2 чашок на день. Інакше можна отримати передозування кофеїну, що негативно вплине на серцево-судинну систему.
При загостреннях серцево-судинних хвороб варто тимчасово відмовитись від кави.
Сіль та цукор не несуть користі організму
Все залежить від кількості. Сіль – джерело натрію і якщо не перевищувати норму, корисна для організму. Для дорослої людини добова норма солі – від 3 до 5 грамів. Те саме із цукром, якщо ви з’їдаєте не більше 6 чайних ложок – ви не шкодите здоров’ю.
Записатись на консультацію Миколи Володимировича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.