Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

25 днів в реанімації. Дивіться історію боротьби нашого пацієнта з інфарктом

Дмитро якраз був на нічній зміні, коли відчув різкий біль в спині. Потім біль почав віддавати в ліву руку. Симптоми чоловік сприйняв за проблеми з хребтом і особливої уваги їм не придав.

В лікарню чоловік потрапив вже з 18-годинним інфарктом в надскладному стані. Лікарі майже місяць боролись за його життя, один за одним усуваючи небезпечні ускладнення. Зрештою, все ж вибороли, і, звісно, не без підтримки родини. Історія настільки надихаюча, що її зафільмувала команда 1+1. Закликаємо її подивитись.

Лікування гострого інфаркту профінансовано НСЗУ.

Початок хвороби

«Приїхав, почав скаржитись ще й на болі в шлунку. Поміряли тиск – виявилось, підвищений. Збили, і він ліг відпочивати після роботи, – розповідає Тетяна, дружина нашого пацієнта. – З часом в нього з’явилась блювота зі згустками крові, тоді я зрозуміла, що це щось серйозне, і треба негайно викликати швидку, хоча він і не дуже цього хотів».

В Odrex Дмитру провели детальну діагностику та підтвердили гострий коронарний синдром. Зона ішемії вже була майже сформована, серцева недостатність поверталась знову і знову, бо серце було не в стані прокачувати кров.

Терміново його доставили до катетеризаційної лабораторії для стентування – операцію провів ендоваскулярний хірург Костянтин Хацько. Ситуація була не з простих, оскільки пацієнт звернувся за 18 годин після початку симптомів – при інфаркті час має вагоме значення.

В перший же день лікування Дмитро переніс клінічну смерть. На щастя, анестезіологам серце все ж вдалось перезапустити.

Майже місяць важкої боротьби – але результат того вартує

За словами лікаря Віталія Кабанова, ситуація була досить критичною – чоловік довго був з невеликим шансом виживання, втім спільні зусилля дали плоди. Рецидивувала гостра лівошлуночкова недостатність, а це – застій в малому колі кровообігу, і, як наслідок, накопичення рідини в легенях. Через це ускладнення Дмитру довелось провести в реанімації 25 днів.

«Спершу я не розумів, що від мене хочуть. Перебував десь між небом та землею, у якомусь просторі. Я не розумів, чому мені боляче, навіщо мені маска», – ділиться не надто приємними спогадами Дмитро.

«Я ж увесь цей час була на таблетках. Дуже важко було. Добре, що рідні підтримували», – додає Тетяна.

Чоловіка виписали із покращенням, втім попереду на нього чекала ще реабілітація – йому належало уважно стежити за станом і виконувати всі рекомендації лікарів.

«Почуваюся чудово. Все, що мені рекомендовано, робитиму обов’язково – треба жити, рухатися вперед», – запевняє Дмитро.

«Ми дуже вдячні всій команді: лікарям, медсестрам, санітаркам, кухарям за те, що вони для нас зробили!» – додає Тетяна.

Детальніше про стаціонар Медичного дому.

Приймальне відділення на Розкидайлівській, 69/71 приймає через будь-яку державну чи приватну швидку допомогу. Повідомте лікарів, що плануєте госпіталізуватися до Odrex. Або викликайте швидку Odrex за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора.

Медичний дім законтрактований за напрямком лікування гострих інфарктів з НСЗУ, тому діагностику, лікування та перебування в стаціонарі на цьому етапі сплачує держава.