Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Колоректальний рак: чому важливо діяти? Хірург Володимир Янко про лапароскопічне лікування і не тільки

Колоректальний рак – одна з найпоширеніших онкопатологій у світі. Це захворювання виникає, коли клітини кишечника починають ділитися «не за правилами», утворюючи при цьому пухлину. Хірург Володимир Янко пояснює, як цю досить серйозну патологію лікують делікатно і малоінвазивно в Odrex.

Симптоми та профілактика колоректального раку

На ранніх стадіях хвороба може не проявлятися жодними симптомами, але саме раннє виявлення є ключем до успішного лікування. Не варто відкладати обстеження «на завтра» – уважність до змін в організмі і регулярні чекапи суттєво знизять ризики розвитку хвороби.

Тривожні «дзвіночки», які мають змусити звернутися до лікаря:

  • розлади випорожнення (проноси та закрепи, здуття живота),
  • кров’янисті виділення при дефекації,
  • зниження ваги без видимих причин,
  • слабкість та швидка втомлюваність.

Звісно, це зовсім не означає, що ці симптоми – 100% свідчать колоректальний рак. Однак все одно при їхній появі необхідно негайно обстежитися.

Лікар може призначити колоноскопію, під час якої ендоскопом обстежують кишківник, а за виявлення поліпів (з яких, між іншим, може розвинутися рак) – одразу видаляють їх. В якості скринінгу колоноскопію проводять з 45 років (і з 40, якщо є кровні родичі 1 лінії спорідненості з таким діагнозом).

Також лікар може призначити комп’ютерну томографію.

Якщо встановили діагноз «рак кишечника»

Лікування колоректального раку залежить від стадії захворювання. На ранніх етапах пухлину можна видалити ендоскопічно. При складніших випадках проводиться хірургічне втручання, яке часто поєднується з хімієтерапією чи променевою терапією. В Odrex лікування відбувається за американськими та європейськими протоколами. А тактику лікування обирають на мультидисциплінарному онкоконсиліумі.

Операції найчастіше проводяться лапароскопічно, що дозволяє мінімізувати біль і скоротити період відновлення. Після таких втручань пацієнтів виписують уже на 3-4 добу. Але в деяких випадках, якщо цього вимагає клінічна картина, хірурги виконують лапаротомну, тобто відкриту операцію.

«І хоча медицина дуже консервативна наука, а хірургія – тим паче, все одно завжди є якісь нюанси – вдосконалюються методики, техніки. Тому потрібно постійно навчатись, щоб якісно допомагати пацієнтам. Я от вже 40 років працюю хірургом, але й досі продовжую навчатись. Недавно з командою їздили в Інститут раку обмінюватись досвідом з київськими колегами. Ми для себе взяли багато лайфхаків, але й їм показали, як ми проводимо ендоскопічний контроль за накладанням анастомозу при раку прямої кишки. Ми отримали величезне задоволення від відвідування цього тренінгу, навчання було дійсно на високому рівні», – ділиться хірург Володимир Янко.

Записатись на консультацію Володимира Івановича через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.