З водної гірки — в лікарню
«Я з Нью-Йорка, в Одесі у мене своя справа: бізнес-ланцюжок моєї компанії проходить через США, Україну, Дубаї та Польщу. Однак в такому чудовому місті займатися тільки роботою просто неможливо! І оскільки я захоплююся водним спортом, то не зміг відмовити собі в улюбленому хобі. Але в результаті замість позитивних емоцій — велика неприємність — коли катався на водних атракціонах, отримав травму грудної клітки », — розповідає Ентоні.
Сервіс вищого класу
«У цій ситуації перше, про що я подумав, — негайно летіти додому, в Америку. Але мене переконали залишитися і я анітрохи не шкодую про це рішення. Тим більше після травми стан був жахливий: біль в області грудної клітини, запаморочення, слабкість, сильне серцебиття, а перед очима миготіли мушки. Я звернувся в Медичний дім Odrex, де мені провели операцію і відновили кровотік від легені. Я вдячний хірургу Сергію Харківському, лікування пройшло фантастично! І взагалі в Odrex найкращі лікарі, чудове обладнання, чистота, чуйні й чесні люди — як в хороших клініках США. Я був дуже здивований — як бізнесмен і як пацієнт ».
Термінова допомога
Як пояснює хірург Сергій Харківський: «У хворого після травми легені почалася кровотеча в плевральну порожнину. Надходження крові в плевральну порожнину призводить до компресії легені в тій частині грудної клітини, яка була пошкоджена. Зменшується дихальна поверхня легкого і порушується рух крові по судинах. Відбувається зсув органів середостіння. Може розвинутися геморагічний і кардіопульмональний шок. З гострою дихальною і серцевою недостатністю. Подібний стан ми спостерігали у пацієнта Ентоні Растеллі ».
В екстреному порядку лікар провів хворому дренування плевральної порожнини. «Основна мета її, — зазначає Сергій Харківський, — своєчасне видалення крові з плевральної порожнини, розправлення легкого, визначення, триває кровотеча в плевральну порожнину чи ні».
Після операції в стаціонарі продовжили спостереження за станом пацієнта: його пульсом, артеріальним тиском, насиченням крові киснем, функцією нирок і печінки. Пацієнту проводилася консервативна терапія, спрямована на стабілізацію роботи серцевої діяльності, відновлення дихання, киснева терапія.
В результаті стан пацієнта покращився: легеня розправилася, кровотеча зупинилася, нормалізувався газообмін у легенях. Показники роботи серця і легенів повернулися в норму. Встановлений дренаж хірург витяг на другу добу. Пацієнт виписаний для продовження подальшого лікування і реабілітації вже вдома.
Слід також зазначити, що у людей, які перенесли гемоторакс, на жаль, з плином часу, можуть з’явитися плевральні зрощення, які обмежують рухливість діафрагми. Тому в реабілітаційних цілях їм рекомендуються заняття плаванням і дихальною гімнастикою.