Отоларинголог Аліна Друмова та її пацієнт Діма
Ольга Ігорівна, мама Діми
Дімі 4 роки. Певний час нас турбувала проблема з аденоїдами, ми регулярно обстежувались та обійшли понад шість лікарів. Але, на жаль, ніхто не звернув уваги на вушка й не сказав, що аденоїди впливають на цей орган, і потрібна операція. Причому за короткий термін, адже дитина може втратити слух.
Діма почав гірше чути через рідину в барабанних перетинках — про те, що це можна вилікувати хірургічно, ми дізналися завдяки нашому докторові Друмовій — приголомшлива, уважна та дуже дбайлива Аліна Миколаївна! Подивившись знімки КТ малюка, камерою перевіривши вушка та носик, вона призначила нам операцію та направила до хірурга-отоларинголога Пилипюка Дмитра Миколайовича.
Ольга Ігорівна та Діма
Дмитро Миколайович дуже уважно та з особливим підходом провів нам огляд перед операцією та пояснив усі можливі варіанти реабілітації. Що дуже важливо — він зумів заспокоїти мене, як маму. Дуже приємно, що в Odrex є дитячі лікарі-професіонали, яким можна довірити найдорожче — здоров’я наших дітей.
Власне операція пройшла успішно, Дімі було видалено аденоїди, частково видалено піднебінні мигдалики й поставлено шунти в барабанні перетинки. Поки тривала маніпуляція, до мене заходила медична сестра, питала, чи все в мене гаразд, як я почуваюся. Це було дуже приємно.
Уже в перший день після операції дитина дихала носиком. Організація всього процесу — від здачі аналізів, розміщення в палаті й до післяопераційного догляду — на найвищому рівні. Після виписки доктор Друмова дзвонила нам, дізнавалася, як самопочуття малюка, і консультувала з кожного питання. Висловлюю величезну подяку всій команді, завжди привітним та уважним медсестрам та черговим у стаціонарі, отоларингологам Дмитру Миколайовичу та Аліні Миколаївні.
Аліна Миколаївна Друмова, отоларинголог, кандидат медичних наук
Ольга Ігорівна та Діма звернулись до нас зі скаргами на постійне ускладнення носового дихання, хропіння, епізоди зупинки дихання уві сні (синдром обструктивного апное сну), зниження слуху. Під час огляду виявився ексудат за барабанними перетинками — стерильна рідина, що накопичилася за рахунок механічного блокування слухової труби збільшеними аденоїдами. За допомогою ендоскопії я показала мамі на екрані змінену перетинку, пояснила суть проблеми та можливі ускладнення.
З огляду на супутню патологію дитини та клінічну картину, ми зробили вибір на користь операції — аденотомії шляхом холодноплазмової коблації та шунтування барабанних перетинок з обох боків. Шунти можуть стояти в барабанних перетинках від місяця до півроку: вони випадають самостійно, коли налагоджується функція слухової труби. Уже після операції й носове дихання, і слух Діми відновилися, напади апное уві сні та хропіння пішли повністю. Поліпшилися й показники під час обстеженні супутньої патології.
Отоларингологи Аліна Друмова та Дмитро Пилипюк
Дмитро Миколайович Пилипюк, хірург-отоларинголог, зовнішній консультант
Видаляти чи не видаляти аденоїди — завжди дискутабельне питання. У випадку Діми збільшений аденоїд блокував вхід до слухових труб. Спрощено, слухові труби — це каналізація, яка сполучає носоглотку та середнє вухо. Коли вона блокується, повітря не надходить, а рідина не стікає, накопичується, густіє і призводить до порушення слуху.
Операція, яку ми провели Дімі — аденотомія з використанням коблатора під загальною анестезією. Коблатор дає змогу видалити аденоїди безкровно, вибраний метод зручний як для малюка, так і для хірурга. Для дитини тому, що коли крововтрати немає, відновлення проходить швидше, і додому можна вирушити в той же день, а дякуючи загальній анестезії в малюка буде менше стресу та неприємних спогадів.
Для хірурга це плюс завдяки можливості ретельного та швидкого видалення. З погляду лікаря завжди важливо закінчити операцію «на сухому полі»: з цією методикою ми не витрачаємо час на зупинку кровотечі й не переживаємо, що вона виникне, коли дитина прокинеться.
Важливо вчасно виявити та обернути нанівець такий стан — особливо у віці від 2 до 3 років, у період, коли в дитини формується мова. Якщо малюк погано чує, він не може правильно відтворювати звуки — відповідно, страждає на мовний розвиток і виникають проблеми з адаптацією в соціумі.