Вже не страшно!
Ректоскопи і ректальні дзеркала — прилади, що лякають та викликають анти-ностальгію за радянськими часами. Самі вони вже пішли на смітник історії, але пам’ять про них все ще перегороджує багатьом людям шлях до кабінету проктолога. На щастя, на зміну допотопного обладнання прийшли зручні одноразові тубуси і проктоскопи, що зводять до мінімуму дискомфорт і вже тим більше ризик травматизму. Так що боятися нема чого.
Кому на обстеження?
Проблеми зі стільцем — так у кого їх не буває! Але якщо вони виникають регулярно, варто заглянути до фахівця. Зокрема, запори можуть привести до патологій товстої кишки, які, у свою чергу, призводять до онкологічних новоутворень. Звичайно ж, візит не можна відкладати і в випадках явного дискомфорту — болю, кров’яних виділень.
Однак, починаючи з 40-45 років, профілактичні огляди рекомендують навіть тим, у кого немає скарг з боку прямої або товстої кишки. І обумовлена така рекомендація тим, що онкологічні захворювання цих частин шлунково-кишкового тракту на перших порах мовчазні та протікають безсимптомно.
Краща профілактика
Правильне харчування, активний спосіб життя, відсутність зайвої ваги і щоденне випорожнення кишечника — найважливіші умови, які допомагають попередити рак товстої кишки. Але, на жаль, вони не можуть на 100% убезпечити від зустрічі з грізним захворюванням. Тому золотим стандартом профілактики вважається колоноскопія — профобстеження, яке дозволяє виявити, а потім видалити небажані новоутворення ще до того, як вони набудуть злоякісного характеру.
Показання до колоноскопії
ВООЗ рекомендує проходити скринінгову діагностичну колоноскопію після досягнення 40-річного віку. А тим, у кого в родині були випадки онкологічних або запальних захворювань кишечника, звернутися до лікаря варто і в більш ранньому віці. Схильність до закрепів, раптова втрата у вазі, зміна характеру стільця — всі ці симптоми вказують на необхідність дослідження стану прямої і товстої кишки.
Діагностика — уві сні
Ми рекомендуємо пацієнтам нашої клініки проходити колоноскопію в стані медикаментозного сну, щоб уникнути навіть найменшого дискомфорту. Схема підготовки до процедури нескладна: за день до дослідження потрібно утриматися від їжі і пити якомога більше води, разом зі спеціальними препаратами для очищення кишечника. Ці ліки збільшують частоту випорожнень в 4-5 разів, так що мучити себе клізмами не доведеться.
Оптимальне рішення
Сучасне обладнання експертного класу дозволяє візуалізувати найдрібніші новоутворення і виявляти патологію на ранніх стадіях. Існують такі зміни, які можна видаляти прямо під час діагностичної процедури. В інших випадках беруть біопсію і, спираючись на результати аналізу, приймають рішення про подальше лікування. Процес обстеження фіксується на відео, так що пацієнт може отримати точну інформацію про свій стан і переконатися в правильності діагнозу.
Комфортні умови
Прийти в клініку рекомендується за пару годин до процедури, щоб підготуватися і освоїтися, а після колоноскопії — пробути в палаті стільки часу, скільки знадобиться. Відновлення проходить швидко: вже через 5-10 хвилин після процедури пацієнт прокидається, а через півгодини може йти займатися своїми справами.