Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Біль під час менструації – норма чи патологія? Розберімося разом з гінекологом Юлією Мітюніною

Біль під час менструації – це те, з чим часто стикаються багато жінок. Проте, чи є це нормою? До Дня гінекологічного здоров’я гінеколог Юлія Мітюніна пояснює чому виникає біль, коли його не можна ігнорувати та як можна полегшити свій стан.

Чому під час менструації може виникати біль?

  1. Скорочення матки. Під час менструації матка скорочується, щоб відшарувати внутрішній шар – ендометрій. Ці скорочення можуть викликати спазми та біль у нижній частині живота.
  2. Гормональні зміни. В період менструації підвищується рівень простагландинів – гормонів, які стимулюють скорочення матки. Високий рівень цих гормонів може спричинити більш інтенсивні спазми.
  3. Стрес і емоційне напруження. Психологічний стан також може впливати на рівень болю. Стрес здатен посилити відчуття дискомфорту і зробити біль більш відчутним.
  4. Анатомічні особливості. Стеноз цервікального каналу, загин матки або інші вроджені аномалії матки можуть сприяти виникненню більш вираженого болю.
  5. Захворювання. Ендометріоз, фіброміоми, аденоміоз та інші захворювання можуть викликати сильний біль під час менструації, що потребує уваги лікаря.

Який біль під час менструації небезпечно терпіти?

Легкий дискомфорт під час менструації – це нормальне явище. Але якщо біль занадто інтенсивний, супроводжується сильною кровотечею або виникає в супроводі з іншими симптомами, наприклад, лихоманкою, запамороченням, нудотою тощо – це може бути ознакою серйозних захворювань. Такий біль небезпечно терпіти – треба негайно звернутися до лікаря.

Як лікувати біль під час менструації?

Щоб полегшити стан під час менструації, можна скористатися такими методами:

  • Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), такі як ібупрофен, можуть зменшити рівень болю.
  • Легка фізична активність, наприклад, йога або піші прогулянки, сприяє поліпшенню кровообігу і зниженню болю.
  • Зменшення споживання солі, кофеїну та алкоголю під час менструації може допомогти зменшити набряки і полегшити симптоми.

Якщо біль важко переносити або не допомагають звичні методи, необхідно звернутися до лікаря для дообстеження та корекції стану.

Записатись на консультацію Юлії Юріївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.