Що робити з «венозними сіточками» та варикозом? Дивіться інтерв’ю з Михайлом Чехловим
Хто в зоні ризику?
Генетична спадковість
В основі спадковості – хронічне запалення вен і дефіцит специфічного колагену, який формує стінку вени та веноклапанів.
❕Якщо у когось з батьків є варикоз, то вам варто бути уважними до здоров’я своїх судин і не допускати навантаження.
Важке фізичне навантаження або навпаки «сидяча» робота.
Надмірна вага.
Деформації стоп тощо.
«Тригери», які можуть провокувати розвиток хвороби (якщо є фактори ризику): вагітність, пологи, важка фізична праця, надмірне спортивне навантаження, травми.
Як розвивається хвороба?
Все починається з венозної сітки, потім з’являються варикозні вени. Вони можуть певний час не турбувати. Далі – перші симптоми, шкірні зміни, потемніння на гомілках, трофічні виразки та тромбози.
Симптоми варикозу:
відчуття втоми у ногах ввечері,
біль в ногах – пекучий, тупий,
набряки та відчуття важкості,
нічні судоми – але тут важливо розуміти, що це неспецифічний симптом, який може сигналізувати й про дефіцит калію, й патологію попереку, й про хребтові грижі тощо.
Що робити, якщо хвороба почала проявлятися?
По-перше, варто регулярно відвідувати лікаря – раз на пів року, і окремих випадках, раз на 3 місяці та робити УЗД.
Якщо це початкова стадія, можливо, підійде консервативне лікування: склеротерапія, компресійна терапія, компресійний трикотаж тощо.
❕ Якщо вам показана хірургія, не переймайтеся. Операція з лікування варикозу – малоінвазивне втручання, яке зазвичай проводиться під місцевою анестезією та обов’язково під контролем УЗД. Залишатися в стаціонарі не потрібно – після операції можна йти додому.
Намагатися уникати фактори ризику – не допускати надмірних фізичних навантажень та збільшення ваги.
Додати активність у життя – ходьбу без навантаження, орбітрек, велотренажер тощо (підійде будь-яка активність без фанатизму).
Ввести в свою вечірню рутину корисні звички. Після гарячого душу поливати ноги прохолодною водою (або кімнатної температури), а потім – лягти на спину, підняти ноги та зробити вправи «ножиці» та «велосипед» у повітрі.
Використовувати спеціальні панчохи.
Записатись на консультацію та обстеження до Михайла Володимировича можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Конференція Мультидисциплінарний підхід до ведення гастроінтестинальних пацієнтів в Medical Hub Odrex
Відкривав конференцію Володимир Володимирович Грубник, завідувач кафедри хірургії ОНМедУ, віце-президент Української асоціації фахівців з малоінвазивних, ендоскопічних та лазерних технологій, доктор медичних наук, професор.
Ділимось з вами фотозвітом з події. Стежте за анонсами, щоб не пропустити наші наступні заходи.
Вірус папіломи людини: доказові факти, які потрібно знати кожному. Консультує акушер-гінеколог Маргарита Чорненька
Як передається ВПЛ?
Під час статевого контакту (вагінального, орального, анального).
При тісному контакті шкіра до шкіри.
Рідко — через предмети побуту.
Які типи ВПЛ найбільш небезпечні?
Серед понад 200 відомих типів ВПЛ лише десятки вважаються онкогенними. Найбільш агресивні:
Тип 16 і 18 — відповідають за 70% випадків раку шийки матки.
Типи 31, 33, 45, 52, 58 — теж мають високий онкогенний потенціал.
Типи 6 і 11 — хоч і не спричиняють рак, але викликають 90% випадків генітальних бородавок.
Вірус не завжди призводить до появи симптомів — багато людей є носіями вірусу, навіть не знаючи про це.
Чи можна повністю вилікувати ВПЛ?
Однозначна відповідь — ні, але є нюанси. Вірус папіломи людини — це вірусна інфекція, яка не має специфічного лікування, тобто ліків, які напряму «вбивають» ВПЛ, не існує. Але є гарні новини: у 90% випадків імунна система сама знищує вірус протягом 1–2 років. Без жодного втручання.
Однак, якщо ВПЛ «затримується» — це вже тривожний дзвінок. Хронічне інфікування високонебезпечними типами може призвести до раку шийки матки, гортані, анального каналу та статевого члена.
Отже: вилікувати повністю — ні. Але контролювати, уникнути ускладнень і запобігти розвитку раку — так!
Чи заражаються чоловіки ВПЛ?
Так, причому дуже часто. Більшість чоловіків переносять ВПЛ безсимптомно, але вони можуть передавати вірус своїм партнерам.
У них також можуть розвиватися рак пеніса, анальний рак та рак горла, спричинені ВПЛ.
Як захиститися?
Вакцинація — найефективніший захист. Найвідоміші вакцини: Gardasil-4 та Gardasil-9. Вони не містять живого вірусу і не можуть спричинити інфекцію.
Найкращий час для щеплення – до початку статевого життя, у віці 9–14 років (і дівчаткам, і хлопчикам!). До 26 років, якщо не були вакциновані раніше. І до 45 років — за рішенням лікаря. Вакцинація може бути ефективною, навіть якщо вже був контакт із вірусом.
Також ефективним захистом є:
Бар’єрна контрацепція — презервативи знижують ризик, але не гарантують 100% захисту.
Підтримка імунітету — здоровий спосіб життя дає шанс організму впоратися з вірусом самостійно.
Що робити, якщо виявили ВПЛ?
Не панікувати! ВПЛ — не вирок. Це — діагноз, з яким можна і треба жити грамотно. Регулярно робити чекапи. Видалення бородавок або кондилом — лазером, кріотерапією або хірургічно. Після інфікування теж варто вакцинуватися – імунізація може захистити від інших небезпечних типів ВПЛ.
ВПЛ — це виклик, але завдяки вакцинації, безпечній поведінці та обізнаності можна суттєво зменшити ризик зараження та розвитку серйозних наслідків. Чоловіки теж повинні бути свідомими: захистити себе означає також захистити своїх близьких.
Записатись на прийом та на вакцинацію до акушера-гінеколога Маргарити Чорненької можна через форму на сайті, за допомогою мобільного додатку або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Остеотомія та подовження руки: історія складного лікування дитини
Дитячий ортопед-травматолог Олександр Корольков двічі провів остеотомію – першу, щоб збільшити об’єм рухів, другу – для подовження руки. Все це зафіксували в апараті зовнішньої фіксації, який і після операції продовжує працювати, витягуючи кінцівку на 1 міліметр щодня.
Олександр Корольков вестиме прийом в Odrex 9 та 10 травня. Зверніть увагу, що кількість віконець для консультації обмежена!
Записатись на консультацію Олександра Королькова ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Чому ми втрачаємо нюх? І як це пов’язано з нашим здоров’ям? Пояснює ЛОР лікарні на Філатова — Ольга Бондарчук
Як ми відчуваємо запахи?
Наш нюх працює завдяки унікальній системі, яка дозволяє нам вловлювати навіть найтонші аромати. Коли ми вдихаємо, молекули запаху потрапляють у верхню частину носа, де розташовані спеціальні нюхові рецептори. Вони вловлюють ці молекули й передають сигнали до нюхової цибулини — ділянки мозку, що обробляє запахи. Далі інформація надходить до зон, пов’язаних із пам’яттю та емоціями. Саме тому запахи можуть викликати такі сильні спогади та почуття.
Які бувають розлади нюху?
Кількісні (зміна сили сприйняття запаху)
гіперосмія— надмірна чутливість,
гіпосмія — знижена здатність відчувати запахи,
аносмія — повна втрата нюху.
Якісні (це зміна характеру запаху)
дизосмія — викривлене сприйняття запахів,
какосмія — відчуття неприємного запаху без причини,
паросмія — запах «з’являється» без зовнішнього стимулу.
Чому можуть виникати проблеми зі сприйняттям запахів?
інфекційні хвороби, які уражають носові пазухи та ходи (ГРВІ, грип тощо),
алергічний риніт,
патологічні утворення – аденоїди, поліпи та пухлини,
викривлення носової перегородки,
травми голови або носа,
сторонні тіла в носі,
паління,
вікові зміни,
хвороби нервової системи (Альцгеймера, Паркінсона).
До менш поширених причин відносять побічну дію деяких ліків (антидепресанти, протисудомні, цитостатики тощо), токсичні речовини.
Яка діагностика потрібна, якщо є проблеми з нюхом?
Лікар зазвичай проводить ендоскопічний огляд носової порожнини, ольфактометрію (тестування нюху за допомогою спеціального приладу), призначає КТ або МРТ та лабораторні аналізи. Метод діагностики обирає, залежно від обставин у кожному індивідуальному випадку.
Як можна повернути нюх?
Консервативна терапія, яка може складатися з призначення сольових розчинів, назальних кортикостероїдів, протинабрякових засобів, антибактеріальних препаратів тощо.
Оперативно – септопластика при викривленні носової перегородки, конхопластика при гіпертрофії нижніх носових раковин. Видалення поліпів та аденоїдів. Такі ЛОР-операції проводяться ендоскопічно та малотравматично.
Також можуть бути ефективними тренування нюху. Для цього треба взяти кілька зразків аромамасел, наприклад, з ароматом троянди, лимонної м’яти та гвоздики, та почергово, але з невеликими перервами нюхати їх протягом 10-15 секунд. Тренування проводити щодня протягом 10 хвилин.
Якщо ви помітили, що запахи стали менш виразними, або вони здаються дивними — не ігноруйте це. Наш організм часто подає сигнали набагато раніше, ніж ми звикли помічати.
Записатись на консультацію Ольги Олексіївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Дитяча гінекологія Odrex — відтепер в Одесі, Чорноморську та Південному!
Дитяча гінекологія Odrex — відтепер в Одесі, Чорноморську та Південному!
Якщо немає скарг, перший візит бажано запланувати у 7–10 років, а наступний — після появи перших менструацій. Це допоможе вчасно виявити порушення й уникнути проблем у майбутньому.
Але є ситуації, коли з візитом до лікаря краще не зволікати:
🔸 свербіж, печіння, незвичні виділення,
🔸 менструація, котра почалася зарано (до 10 років) або не зʼявилась до 15,
🔸 нерегулярні, болючі, рясні або затяжні менструації,
🔸 різкі зміни ваги, настрою, ріст волосся в нетипових місцях
🔸 біль у нижній частині живота, особливо, коли він неодноразовий,
🔸 поява грудей або поява волосся в інтимній та пахвовій зоні до 8 років.
Також консультація гінеколога показана перед операціями, шпиталізацією чи при виявленні змін на УЗД.
Турбота про жіноче здоров’я починається змалечку.
Записатись на консультацію дитячого гінеколога можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Що робити, щоб не допустити повторення інфаркту? Дивіться інтерв’ю з терапевткою Євгенією Сліворською
Що робити, якщо інфаркт вже був?
тривало приймати ліки, які прописав лікар-куратор (це дуже важливо – не треба самостійно скасовувати прийом препаратів, бо «стало легше»),
контролювати пульс та тиск, а якщо є цукровий діабет – ще й глюкозу, всі дані щоденно вносити у щоденник,
контролювати рівень холестерину, та ліпідів низької щільності,
стежити за харчуванням (зменшити сіль, обмежити жирну, гостру, копчену їжу),
відмовитися від паління!
розширювати рухову активність.
Через 1 місяць, 3, 6 та 12 після виписки варто відвідувати кардіолога або сімейного лікаря з результатами базових обстежень:
УЗД серця
кардіограма в динаміці
холтер ЕКГ
аналізи (печінкові, ниркові проби, ліпідограма, загальний аналіз крові).
Два основні симптоми інфаркту:
стискаючий біль за грудиною (відчувається, як наче на груди впала плита)
іррадіюючий біль (в лопатку, в руку або в щелепу)
задишка при мінімальному фізичному навантаженні.
Основні фактори ризику інфаркту:
серцева недостатність,
гіпертонічна хвороба,
цукровий діабет,
ожиріння,
спадковість.
❕ Необхідно щорічно приходити на огляд сімейного лікаря, особливо якщо є хоча б один із факторів ризику. Якщо відчуваєте симптоми інфаркту, негайно викликайте швидку.
Лікування гострого інфаркту в Медичному домі надається безоплатно завдяки програмам НСЗУ.
⏱️ Час має значення. Чим раніше пацієнт отримає медичну допомогу, тим легшим буде відновлення.
Викликати швидку Odrex можна за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора. Виклики швидкої Odrex на інфарктні випадки безоплатні.
Приймальне відділення на Розкидайлівській, 69/71 приймає також через будь-яку державну чи приватну швидку допомогу та за самозверненням.
Команда ендоскопістів Медичного дому взяли участь у ESGEDays2025
🔥Це був потужний чотириденний захід з тренінгами, майстер-класами, сесіями клінічних випадків та живими операціями (втручання, під час яких ведеться пряма трансляція з коментарями хірургів).
🏥 Робота пройшла максимально плідно – конгрес зібрав зі всього світу найкращих фахівців, кожен з яких мав змогу поділитися важливими меседжами та знаннями. Для нас такі заходи дуже важливі, оскільки допомагають зробити медичну допомогу в Україні сучасною, якісною, доступною та безпечною.
Наші лікарі вже повернулися і чекають на прийомі. Записатись на консультацію ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Маршрут пацієнта з підозрою на інсульт
Дивіться, як ми діємо в перші вирішальні години: про це розповідає завідувач інсультного відділення, невролог Павло Лебединець.
Лікування гострого інсульту та післяінсультна реабілітація в Odrex надається для пацієнтів безоплатно завдяки програмам гарантій Національної служби здоров’я України. А це:
Необхідні дослідження (КТ, МРТ) та забір аналізів.
В залежності від стану і терапевтичного вікна — тромболітична терапія або тромбектомія, тобто механічне видалення тромбу.
Моніторинг у відділенні інтенсивної терапії або в інсультному відділенні.
Стаціонарна реабілітація.
📞 Виклик швидкої 9000 при інсульті — безоплатний.
Гуглите «сів голос»? Пояснюємо, коли охриплість – це серйозний симптом. До Всесвітнього дня голосу ЛОР Поліклініки всієї сім’ї в Райдужному Юлія Федяшина
Що таке охриплість?
Охриплість виникає через те, що голосові зв’язки не змикаються належним чином. Іноді вона тимчасова і не потребує лікування.
Серед причин відносно «безпечної» охриплості можуть бути:
Перенапруження голосу: провели кілька лекцій поспіль, голосно співали, вболівали за улюблену команду тощо.
ГРВІ: голос може майже зникнути, але це не привід для паніки – після одужання він поступово повернеться. Зазвичай спеціального лікування голосові зв’язки не потребують, але в арсеналі отоларингології є кілька методів, які допомагають у складних випадках.
Переохолодження.
Тривожні симптоми, які не варто ігнорувати:
тривалість охриплості понад 2 тижні,
біль при ковтанні,
відчуття «комка» в горлі,
кашель з кров’ю,
раптова втрата голосу.
❕ Ці «дзвіночки» мають бути приводом для обстеження в отоларинголога.
Які хвороби можуть викликати охриплість?
поліпи чи кісти голосових зв’язок,
хронічний ларингіт,
папіломи,
доброякісні або злоякісні новоутворення,
неврологічні захворювання тощо.
Що може бути корисним для голосу?
голосовий спокій (не варто ані кричати, ані багато говорити пошепки),
достатня кількість води (сухість горла провокує охриплість),
зволоженість повітря у приміщенні,
повна відмова від паління.
Юлія Павлівна веде прийом в Поліклініці всієї сім’ї в Райдужному. Записатись на її консультацію ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.