Що робити після отримання травми?
Анатомія кисті руки людини складається з суглобів, м’язів, зв’язок, сухожиль, пальцевих судин і нервів — при травмах можна пошкодити будь-який з цих елементів. Такі пошкодження супроводжуються порушенням активних рухів (розгинання і згинання) пальців кисті, рясною кровотечею та онімінням. Що робити?
- Не панікуйте.
- Зверніться до найближчого медичного закладу: хірург (травматолог) зробить первинну хірургічну обробку рани, оцінить її стан і може призначити дообстеження. Якщо травма не несе за собою пошкодження судин, нервів і сухожиль її зашиють на місці. В іншому випадку дадуть направлення до установи, де вам зможуть надати подальшу допомогу.
Діагностика травм кисті
Щоб визначити ступінь пошкодження іноді необхідно пройти обстеження. У різних випадках це може бути:
- рентген кисті,
- комп’ютерна томографія кисті,
- магнітно-резонансна томографія кисті,
- УЗД м’яких тканин (судин, сухожиль).
Під час діагностики досліджується стан всіх складових частин пошкодженої кисті. Маючи результати обстежень і після первинного огляду, доктор визначить хід подальшого лікування.
Мікрохірургія
Під час хірургічного втручання пошкоджена кисть знаходиться під мікроскопом. За допомогою мікроінструментів судинний хірург (мікрохірург) відновлює сухожилля, судини та нерви.
Всі маніпуляції, що відбуваються на пошкодженій ділянці надалі можуть вплинути на її функціональність. Тривалість операції — від 60 хвилин, а перебувати в стаціонарі після неї не обов’язково.
Крім того, операції можуть проходити і в плановому режимі. Наприклад, якщо спочатку травма не створювала дискомфорту, а через певний період в кисті відчувається оніміння або ж раптове обмеження активності в розгинанні та згинанні пальців кисті — це сигналізує про можливе ушкодження нервів і сухожиль. Допомогти в цьому випадку може тільки фахівець.
Період відновлення
Суть оперативного втручання не тільки в естетиці, але і в збереженні чутливості кисті і можливості активних рухів пальцями. Період реабілітації залежить від конкретного клінічного випадку, але в середньому займає від 1 до 6 місяців, якщо ж травма сильна — кисть може відновлюватися протягом року.