Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Мініінвазивне шунтування серця: історія Валентини Драненко

Серце Валентини Іванівни оперували через міні-доступ. Це означає, що кардіохірург проводив операцію через невеликий розріз між ребрами, довжиною всього в 5,5 см — замість того, щоб стандартно дістатися до серця через стернотомію (розріз грудини спеціальної кістковою пилкою на дві частини) і залишати розріз у 25 см. Через кілька днів після втручання 72-річна пацієнтка зі здоровим серцем і планами на майбутнє охоче розповіла свою історію.

dsc_2167

«У вересні минулого року у мене почалися сильні напади стенокардії. Тоді мені провели стентування і балонну ангіопластику, але важкі напади всього через півроку продовжилися. І знову потрібна була операція на коронарних артеріях у зоні стента, тому що там сталося рестенозування. Швидше за все, цей вплив мого цукрового діабету на судини, яким я страждаю вже багато років, тому що стент був поставлений найсучасніший, з лікарським покриттям. Приємного вдячна завідувачці відділенням 3-ї міської лікарні Потапській Ларисі Олександрівні, вважаю її своєю хрещеною — вона підказала мені шлях. А лікар Елеонора Петрівна сказала, що у мене дуже мало часу, і наступна атака може закінчитися обширним інфарктом », — тоді лікар Валентини Іванівни і порекомендувала жінці звернутися до Медичного дому Odrex, до провідного консультувального кардіохірурга Клініки Серця Дмитру Турлюку.

Навіть зіткнувшись зі стенокардією, до того, як лягти в міську лікарню, Валентина Іванівна до останнього продовжувала працювати: «Люблю дивитися, як все росте, як цвіте, не мислю свого життя без землі —- там все улюблене. У минулому році ожина згоріла, бідненька: я її і вкривала, і намагалася по-всякому врятувати. Але який тоді був чудовий кизил! ».
Валентина Іванівна каже, що наполеглива фізична праця завжди була частиною її життя: жінка звикла до неї з 15 років, коли допомагала розвантажувати машини з мішками цукру і тягати лотки з хлібом з хлібопекарні. Останній десяток років вона разом із сестрою доглядає за присадибною ділянкою в Біляївському районі, хворобу перенесла на ногах і розповідає, що на операцію йшла з думкою: як одужає, зможе знову взятися за улюблену справу.

Мініінвазивне мамарокоронарне шунтування

Жінці було показано шунтування передньої міжшлуночкової гілки. У Клініці Серця Odrex їй запропонували зробити мамарокоронарне шунтування — використовувати як шунт ліву грудну артерію: такі шунти служать довше венозних. Мініінвазивне мамарокоронарне шунтування — технічно складне втручання, в Україні його проводять не часто — більшість подібних операцій зосереджені в столиці. І разом з тим, у світі це добре вивчена і регулярно використовувана методика.

Пацієнтка чула, що мініінвазивна методика шунтування також застосовується в одній з клінік Львова і в Києві. Але дістатися до цих госпіталів їй не дозволяв постійний давлячий біль за грудиною, що вимагає внутрішньовенної терапії препаратами.

Валентина Іванівна розповідає: «Був варіант ще провести порожнинну операцію в іншому медзакладі, але, я вважаю, це — важкі втручання для мене. У Медичному домі Odrex мені зробили мініінвазивних операцію: розріз 5 см під грудьми, а шов саморозсмоктуваний». Маленький рубець, недовге перебування в стаціонарі, менше обмежень під час реабілітації — це переваги малоінвазивних операцій, які відіграють вирішальну роль для пацієнтів, і Валентина Іванівна — не виняток. Але не це головна рушійна сила для лікарів: їх завдання — вибрати таку методику, яка найбільше підходить конкретному пацієнтові, скоротити ризики ускладнень і продовжити життя.

Саме тому була обрана операція на відкритому серці — без використання апарату штучного кровообігу. Це знижує ризики запалень і емболій, такий спосіб успішно застосовується для пацієнтів з супутніми захворюваннями. У Валентини Іванівни був саме такий випадок: «Я хворію на цукровий діабет ось уже 20 років. На інсуліні 10 років, а перший десяток була на таблетованих препаратах ».

dsc_2160

Після операції

Перший день після операції пацієнти обов’язково проводять у відділенні інтенсивної терапії, після цього їх переводять в палату кардіології. Вже через кілька днів після операції Валентина Іванівна відчула себе добре. «Хірург Odrex Дмитро Турлюк — великий розумничок. Він дійсно такий фахівець, що продовжує життя. Як в цьому світі нам не важко, йти не хочеться. Дмитро Вікторович — прекрасна людина, наскільки він чарівний, наскільки спонукає до спілкування, що розуміє, доброзичливий і, звичайно, талановитий. Велика вдячність всьому службовому персоналу, Андріанову Олегу Миколайовичу — завідувачу кардіологічним відділенням».

Валентина Іванівна точно знає, куди прикласти відновлені сили — по-іншому і бути не може: «Надзвичайно близькі мені люди — двоюрідна сестра Валентина і племінниця Надія. Вони мене підтримували морально. Без них я б не вибралася. Надія — метр з кепкою і 40 кг ваги. Але наскільки ж вона сильна духом! Напевно, наш фізичний стан залежить від духовного. По своїй натурі я скептик, а вона — оптиміст. Дуже мудра не по роках дівчинка, завжди зі мною радиться. Мені треба буде ще жити заради них».