Розберімося, чому може знижуватися слух
Причини, через які люди погано чують, можна розділити на дві групи:
Вроджені вади, лікування яких краще починати з самого малечку, оскільки поганий слух може завадити розвитку мовлення.
Набуті причини. Тут варіантів кілька:
- Інфекції, що викликають запалення зовнішнього вуха -гострий зовнішній отит. Найпростіша проблема – сірчана пробка – вирішується швидко й легко. До речі, не радимо пробувати позбавлятися від неї вдома – ви можете не знати про наявність перфорації (пошкодження) перетинки і промиванням розповсюдити інфекцію на середнє вухо.
- Запалення середнього вуха, наприклад, отити.
- Травми – спортивні, побутові тощо. На жаль, в наш час до цього переліку додалися ще й акубаротравми, себто контузії через вибухи.
- Новоутворення тощо.
❕ Також зниження слуху може бути пов’язане із віковими змінами. Пресбіакузис – саме так називається цей стан – може з’явитися після 40 років (але, на щастя, не у всіх). Це незворотній процес, але за допомогою протезування можна повернути якість життя. Але підбирати слуховий апарат можна тільки за призначення сурдолога.
Як зрозуміти, що знижується слух?
- Оточення помічає зміни, та ви частіше перепитуєте.
- Голосніше робите телевізор, радіо, музику.
- Коли по черзі слухаєте музику через навушники, чуєте різну гучність в одному з вух.
Якщо помітили такі «дзвіночки», варто записатися на консультацію отоларинголога. Чим раніше почнете лікування, тим вищі шанси відновити слух.
Як не допустити зниження слуху?
- Контролювати атеросклероз та гіпертонію – ці захворювання можуть впливати на слух.
контролювати шумове навантаження чи то в рамках проф особливостей( шумне виробництво) чи то музика голосна в навушниках все це може негативно вплинути на слух. - Не запускати запальні захворювання вух – звертайтеся до отоларинголога вчасно.
- Не займатися самолікуванням і не боятися призначених операцій – ці втручання малоінвазивні та делікатні.
Записатись на консультацію Аліни Миколаївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.