Виділили для вас основні тези з ефіру:
- Біль можна оцінювати за простою шкалою, де 0 – немає болю, 1-3 – слабкий, 3-5 – помірний, 5-7 – сильний, 7-9 – дуже сильний, 9-10 – нестерпний біль. Якщо оцінили свій стан на 3 або менше – можна не переживати і прийняти знеболювальний препарат, який можна придбати в аптеці без рецепту, наприклад, парацетамол, ібупрофен (але відповідно до інструкції і не довше як 3 дні поспіль!), якщо біль зберігається більше 3 днів, або не реагує на ліки – варто звернутися до лікаря.
- Якщо біль попри знеболення не припиняється протягом 2-3 днів, звертайтесь до лікаря. Тривалий неконтрольований прийом знеболювальних може призвести до побічних ефектів, наприклад, до проблем у шлунково-кишковому тракті, загострення виразкової хвороби, порушення функції печінки, пошкодження функції нирок, порушення системи згортання крові тощо.
- Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) може викликати біль. Тобто самого болю немає, але людина його відчуває на фоні стресу.
- Часто для позбавлення від болю необхідне його мультидисциплінарне лікування і мультимодальний підхід (тобто вплив на різні механізми і різні причини виникнення болю). Це може забезпечити лікувальна фізкультура, фізіопроцедури, прийом медикаментозних препаратів з різними механізмами дії (анальгетиків, протизапальних, седативних, антидепресантів) тощо. Схему має прописати компетентний лікар. Іноді такий спеціаліст може порекомендувати виконати спеціальні процедури (блокади нервів, імплантацію катетерів для знеболення тощо).
- Фантомні болі теж лікуються. Тут також необхідний мультимодальний підхід, який описаний вище і досвідчений фахівець.
Записатись на консультацію та діагностику в Медичному домі Odrex ви можете за допомогою мобільного додатку https://odrex.ua/ua/app/, через форму на сайті https://odrex.ua/ua/ або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.