Замаскований COVID
Остання масштабна хвиля приносила численні складні випадки з найменшими пацієнтами. «Найменшими» — це не просто слово: у реанімації спостерігали за дітьми одного місяця, були й трохи старші — у віці трьох місяців та далі за наростаючою. Серед діагнозів — полісегментарна вірусна пневмонія та важкі обструктивні бронхіти. Коли ми оглядаємо дитину, не завжди впевнені в тому, що це коронавірусна інфекція. Як Омікрон, так і Дельта може протікати як звичайна респіраторна інфекція. Але частіше — у формі ларингітів, ларинготрахеїтів. Це небезпечно, адже є стеноз — звуження просвіту гортані, через набряк та запалення. У дитини в такому разі з’являється утруднення вдиху.
Отже, позначка для батьків: якщо з’являється задишка на вдиху — це може бути спричинено будь-яким респіраторним вірусом і коронавірусом у тому числі. Це потребує надання невідкладної допомоги дитини та, можливо, госпіталізації.
Буває, що діти надходять під маскою кишкових інфекцій — так звані коронавірусні гастроентерити. Стан супроводжується високою лихоманкою, при цьому є блювання, рідке випорожнення, а температура погано знижується.
Ускладнення та лікування
Ускладнення CОVID-19 можуть скласти новий медичний підручник. Здебільшого зустрічаємо проблеми, викликані бактеріальними інфекціями: пневмонії, отити, синусити. Або мультисистемний запальний синдром, який потребує комплексної терапії та перебування у реанімації. Малюк знаходиться під моніторингом функції роботи нирок, печінки, серця. Тому що ураження багатьох органів розвивається миттєво.
Важлива відмінність у тому, що діти дуже швидко погіршуються, за добу-півтори, але й покращуються набагато швидше за дорослих. Навіть якщо маленький пацієнт у тяжкому стані, то перебування у реанімації займає 3-4 дні. Потреба в інтенсивній терапії з’являється через киснезалежність: маленьким людям не завжди потрібен такий високий рівень ураження легень, як у дорослих, щоб спричинити киснезалежність. Навіть при 5-10% вони вже можуть вимагати таку підтримку. Ми бачили такі випадки й спільними зусиллями вдалось виписати здорову дитину додому. Коли пацієнти вчасно зверталися, нам вдається обійтися без ШВЛ, а лише кисневою маскою.
Умови одужання
Крім численного обладнання для малюків в Odrex є команда з великим серцем. Ми не боїмось складних випадків, адже маємо все для надання комплексної допомоги.
У приймальному відділенні завжди є черговий педіатр, як тільки дитина потрапляє до його рук, у будь-яку годину дня та ночі починається активна діагностика та необхідна терапія. До лікування завжди підключаються вузькопрофільні спеціалісти, яких від пацієнта роз’єднує кілька поверхів, але цю відстань дуже легко приборкати.
Ми передбачили тривоги та переживання батьків. Наприклад, якщо потрібна комп’ютерна томографія, то ми виконуємо низькодозову, аби зменшити опромінення, без шкоди для інформативності.
Палати, як у стаціонарі, так і реанімації обладнані киснем, є монітори життєдіяльності, дитяча постіль та ліжечко для найменших. Перебувати можна з мамою чи іншим членом сім’ї, щоб відчувати сильну підтримку та не боятись. Батьки мають відчувати спокій, а діти — комфорт.
Нагадаємо, що до приймального відділення ви можете звернутись як напряму, так і через будь-яку службу швидкої допомоги. Приймальне відділення Odrex працює 24/7 за адресою: вул. Розкидайлівська, 69/71.
Записатись на консультацію педіатра ви можете за допомогою мобільного додатку Odrex, через форму на сайті або у операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.