МРТ черевної порожнини
МРТ (Магнітно-резонансна томографія) черевної порожнини призначається для визначення наявності пухлин і кровотеч в малому тазі, наявності каменів у жовчних протоках або жовчному міхурі, перед операцією на черевній порожнині для здійснення контролю роботи органів і судин.
Навіщо потрібне таке дослідження
За допомогою МРТ діагностують:
- Рак та інші пухлиноподібні утворення черевної порожнини.
- Гнійні процеси.
- Процеси відмирання та інфекційне зараження тканин.
- Поразка клітин нирок, яке призводить до ниркової недостатності.
- Гіпертрофія селезінки або печінки.
- Доброякісні пухлини, за структурою своєї складаються з судинної тканини.
- Зміни розмірів лімфатичних вузлів.
- Збої у функціонуванні кровотоку.
- Несумісність трансплантата з органами та системами.
Як підготуватися до дослідження
Підготовка до МРТ верхнього відділу черевної порожнини (печінка, селезінка, підшлункова залоза, жовчний міхур) являє собою наступні складові:
- З контрастом: не їсти за 4-6 годин, за 6-8 годин випити дві таблетки Но-шпа, повторити за 30 хв до дослідження, за 1-2 години можна випити чай з цукром, з собою взяти результати аналізів креатиніну і сечовини.
- Без контрасту: не їсти за 4-6 годин, за 6-8 годин випити дві таблетки Но-шпа, повторити за 30 хв до дослідження.
Якщо МРТ призначено маленькій дитині, якій складно тривалий час перебувати без руху, то знадобиться забезпечити йому прийом заспокійливих речовин — за так звану седацію відповідає анестезіолог. Дорослій людині важливо максимально розслабитися під час дослідження — під час тривалого перебування обстежуваного без руху. Після проведення МРТ з контрастом мамам, що годують грудьми, не слід поїти немовля молоком ще протягом двох днів. Процедура по тривалості займає від 40 хвилин до години.