Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Ведення вагітності

Ведення вагітності — спостереження жінки та плоду для оцінки стану здоров’я та забезпечення народження здорової дитини. Стати на облік — одне з перших завдань після того, як жінка дізналась про вагітність. Регулярні візити та обстеження допоможуть вчасно виявити ризики, проблеми, вжити заходів профілактики або переконатися у здоровому перебігу радісного процесу.

Як підтвердити вагітність?

Підтвердити вагітність найпростіше за допомогою сечового тесту. При правильному використанні він досить точний. Тест реагує на хоріонічний гонадотропін – гормон, що виробляється у жінки під час вагітності.

За яких симптомів слід використовувати тест на вагітність?

 • Тривала затримка менструації. Якщо жінка репродуктивного віку і затримка триває кілька днів — це нормально. Затримка на тиждень або більше може бути симптомом вагітності. Але якщо цикл нерегулярний, ця ознака – ненадійний показник.
 • Зміни у молочних залозах спричинені гормональними змінами на ранніх термінах вагітності. Груди можуть збільшитися і бути більш чутливими.
 • Нудота та блювання може турбувати як вдень, так і вночі. Найчастіше це ранкове нездужання. У деяких жінок стан з’являється на ранніх термінах, у інших значно пізніше.
 • Часте сечовипускання викликано збільшенням об’єму крові в організмі і тиском матки, що збільшується на сечовий міхур.
 • Втома та сонливість у першому триместрі вагітності може бути викликана підвищенням прогестерону.

Ці симптоми неоднозначні, і може здатися, що ось-ось почнеться менструація або ви захворіли.

Існують і менш очевидні перші ознаки вагітності на ранніх термінах. Наприклад, перепади настрою, бажання плакати, здуття живота, спазми, запор чи відраза до їжі.

Для початку варто зробити домашній тест та записатись до акушера-гінеколога.

Як, коли та де вагітною ставати на облік?

Як стати на облік у зв’язку з вагітністю? Дізнавшись про вагітність, у жінок виникає безліч питань, а якщо це перша дитина, то особливості спостереження можуть бути невідомі.

Варто проконсультуватись з акушер-гінекологом, який займається веденням вагітності. На цьому етапі можна визначитись, чи подобається лікар, клініка і чи ви хочете спостерігатись саме там, куди прийшли на перше знайомство. На консультації обговорюються всі аспекти ведення, дослідження та підготовка до пологів. За необхідності проводиться УЗД ранньої вагітності, уточнюється термін та плодовість (один плід або більше).

Пацієнток хвилює питання: коли вставати на облік у зв’язку з вагітністю? Найкраще звернутись до лікаря, як тільки дізнаєтесь про вагітність. Оптимальний варіант – це 7-8 тижнів (це відповідає 3-4 тижням затримки менструації), крайній термін може бути до 12 тижнів. Річ у тім, що ряд досліджень мають свій термін, і якщо їх не зробити вчасно, то час і можливості визначення ризиків та їх профілактика можуть бути втрачені.

Odrex забезпечує амбулаторний супровід на всіх етапах вагітності, видає обмінну картку та всі необхідні документи (декретний лікарняний лист або довідка).

Які програми ведення вагітності є в Odrex?

В середньому, жінці з одноплідною вагітністю потрібно зробити від 7 до 10 візитів до Odrex. Ряд досліджень залежить від терміну, на якому вона стала на облік. Вагітна базово отримує пакет досліджень за протоколом МОЗ, рекомендацій ВООЗ та провідних міжнародних гайдлайнів.

 • Консультації: як мінімум акушер-гінеколога, сімейного лікаря, ендокринолога, офтальмолога.
 • Аналізи при вагітності: лабораторна діагностика крові, загальні та біохімічні аналізи сечі, аналізи на віч, сифіліс, гепатити, інші інфекції, скринінг хромосомних аномалій, акушерських ускладнень, анемії, гестаційного діабету, гіпотиреозу та ін; мазки, PAP тест та інші, за призначенням лікаря.
 • УЗД, комп’ютеризована КТГ (кардіотографія) та ЕКГ.
 • Обстеження батька дитини: рентгенографія легень та визначення групи крові та резус-фактора.

Навіть у базовому пакеті забезпечені всі необхідні аналізи та дослідження для ведення пацієнтки та контролю стану здоров’я мами та малюка.

Пацієнтка може обрати і розширені варіанти, які дозволяють зробити будь-яке дослідження за призначенням лікаря зі знижкою. У Жіночій консультації Odrex доступна комплексна пренатальна діагностика з використанням сучасних технологій: комбіновані скринінги, неінвазивне тестування та УЗД з можливістю 3D та 4D, допплерометрія, кардіотографія (к-КТГ), біофізичний профіль плоду (БПП).

Чому варто вести вагітність у Odrex?

Медичний дім Odrex — місце, де вміють дбати про людей різного віку і в різних випадках.

Мультидисциплінарність нашої команди дозволяє комплексно підходити до питання. Ми готові дбати і про вагітних. Для цього є все необхідне сучасне обладнання, чуйні та обізнані співробітники.

Ми забезпечуємо як планування та ведення навіть складної вагітності, так і післяпологовий супровід малюка. Після народження дитини можна спостерігатися усією сім’єю завдяки річним програмам, які покривають усіх членів сім’ї та дітей від одного місяця.

Вагітна може вирішити питання здоров’я, здати будь-які аналізи та звернеться до низки фахівців в одному місці, без черги та очікування. З моменту звернення турбота про документи, планування аналізів, дати скринінгу, підготовка до досліджень і вся метушня лягає на плечі адміністратора.

Обираючи жіночу консультацію Odrex, жінка отримує:

 • супровід вагітності не тільки у клініці, але за її межами, якщо виникнуть питання;
 • можливість розширеного обстеження та консультацій у багатопрофільній клініці;
 • можливість проведення консиліуму з провідними українськими та зарубіжними фахівцями;
 • сніданки після аналізів натще;
 • максимальна кількість контактів: лікаря, координатора, кол-центру та Швидкої;
 • всю необхідну документацію: обмінна картка, довідка про вагітність або лікарняний лист при оформленні декрету;
 • пам’ятні дослідження на електронних носіях.

Тут вагітність — час, яким жінка безтурботно насолоджується, а оберігатиме, контролюватиме та перевірятиме лікар та співробітники консультації.

Відгуки