Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Діагностика дихальних шляхів: біопсії. Консультує торакальний хірург, ендоскопіст — Богдан Браїловський

В сучасному світі існує багато факторів, які впливають на виникнення хвороб органів дихання. Викиди виробничих підприємств, збільшення кількості автомобілів, знищення лісів, зміна клімату та інші фактори з кожним роком погіршують екологічну ситуацію у світі. Крім того, через зниження якості харчування, погіршується імунна система, тому люди все частіше і частіше хворіють.

Про діагностику легеневих захворювань за допомогою біопсії нам розповів торакальний хірург, ендоскопіст Медичного дому Odrex — Богдан Браїловський.

Біопсія — процедура безболісна для пацієнта, а взяття матеріалу для цитологічного та гістологічного досліджень виконується кількома способами, кожен з яких має свої показання. Найбільш часто біопсію проводять за допомогою біопсійних щипців або щітки-скарифікатора. Матеріал поміщають в одноразовий маркований контейнер, а в разі браш-біопсії — на предметне скло.

Трансбронхіальна біопсія легень

Трансбронхіальна біопсія легень — біопсія з периферичних бронхів, які недоступні для візуалізації відеобронхоскопа через маленький діаметр. Діагностика здійснюється за допомогою віртуальної КТ-навігації в режимі реального часу та рентген-контролю.

Діагностика включає отримання зразка легеневої тканини з використанням щипців, проведених через канал в бронхоскопі. Бронхоскоп проводять в дихальні шляхи, які поступово звужуються, до досягнення проблемної області.

Попри те, що трансбронхіальна біопсія легень має більший ризик ускладнень під час бронхоскопії через відсутність зображення з бронхоскопа, вона надає додаткову діагностичну інформацію, а серйозне хірургічне втручання може не знадобитись.

Покази:

  • пневмонія, що довго не проходить,
  • дифузні хвороби легенів (наприклад, саркоїдоз та альвеоліти),
  • осередкові зміни,
  • неопластичні процеси.

Трансбронхіальна голкова біопсія

При цій процедурі голку проводять через бронхоскоп в стінку бронха. Голка може бути проведена через стінку великого бронха при прямій візуалізації та через стінку дрібного бронха з використанням рентгенівського апарату, апарату КТ для візуалізації.

Лікар має можливість отримати клітини з підозрілих лімфатичних вузлів для дослідження під мікроскопом.

Покази: зміни на рентгенограмах або комп’ютерних томограмах у легенях або у середостінні.

Біопсія — це важлива складова діагностики дихальних шляхів. Ця процедура є вкрай необхідною при будь-якій підозрі на виникнення та розвиток новоутворень. В результаті проведеного дослідження лікарі визначають наявність та характер пухлин і вибирають програму лікування пацієнта.

Записатись на консультацію Богдана Юрійовича Браїловського ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.