Що таке хрипота?
Цей термін відображає велику кількість скарг, таких як:
- голосове тремтіння,
- зміну сили та висоти тембру,
- втомлюваність голосу,
- спотвореність та напруженість тембру.
Які причини охриплості?
- Гострий ларингіт – запальний стан, який часто пов’язаний із гострим респіраторним захворюванням, часто супроводжується виділеннями з носа, кашлем і легким болем у горлі. Також сюди відноситься гострий ларингіт, що виник внаслідок перенапруження голосу.
- Хронічний ларингіт, пов’язаний із подразниками, гастроезофагеальним рефлюксом, хронічною інфекцією, неправильним використанням голосу або постійним диханням ротом.
- Доброякісне ураження голосових складок – поліпи, папіломи голосових складок, що є проявом хронічного процесу внаслідок куріння, опіків фарбами або лаком, мікротравм, стресу тощо. Або ж вузлики (так звані співочі вузлики), що часто зустрічається у людей, чия діяльність пов’язана з активним голосовим навантаженням – у артистів, викладачів тощо.
- Злоякісний процес.
- Неврологічна дисфункція.
- Функціональні проблеми, наприклад, зміни, які відбуваються внаслідок нервового перенапруження.
- Системні захворювання, наприклад, лімфогранулематоз, перенесені травми, операції та рідкісні причини тощо.
Що робити, якщо помітили в себе охриплість голосу?
Лікування основного діагнозу дисфонії може включати логопедичну та мовну терапію, медичне лікування, хірургічне втручання або комбінацію всіх вищезазначених методів.
Для адекватного лікування хрипоти необхідно провести діагностику, щоб виявити першопричину. Тож першим кроком на шляху відновлення голосу має бути звернення до фахівця.
Записатись на консультацію Ольги Олексіївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.