Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Хронічний цистит: лікуємо правильно. Консультує уролог Тамара Гіоргадзе

Часті проблеми з сечовивідною системою в жодному разі не можна залишати поза увагою — недолікована хвороба може спровокувати безліч ускладнень.

Консультує уролог Медичного дому Odrex — Тамара Гіївна Гіоргадзе

Одна проблема — різні причини

Хронічний цистит — запалення слизової оболонки сечового міхура, яке може виникнути як ускладнення гострого циститу, захворювань сечового міхура, а також інших органів сечовидільної системи та малого тазу.

У жінок хворобу діагностують частіше через особливості анатомії сечівника: уретра коротка, широка, а це ідеальний шлях для інфекцій.

У чоловіків хронічний цистит частіше розвивається як вторинне захворювання на фоні простатиту, обструкції сечовивідних шляхів, гіперплазії передміхурової залози.

Вчасно розпізнати

Хронічний цистит може мати як латентну (приховану) форму, і рецидивуючу.

Серед основних скарг:

  • часте, хворобливе сечовипускання;
  • помилкові позиви на сечовипускання;
  • зміна запаху, кольору сечі;
  • поява домішків гною чи крові.

При появі симптомів не варто займатись самолікуванням або чекати, що все пройде само собою, адже наслідки хронічного циститу можуть бути дуже плачевними. Запущена хвороба може спровокувати:

  • пієлонефрит — запалення нирок;
  • нейрогенний сечовий міхур — порушення функції міхура через часті інфекції;
  • лейкоплакію — зміна тканин сечового міхура на межі між доброякісним та злоякісним переродженням;
  • онкозміни.

Прицільна діагностика

Встановити діагноз «хронічний цистит» може лише лікар після ретельного обстеження, яке передбачає УЗД нирок та сечового міхура, загальний аналіз сечі (обов’язково має бути середня порція), загальний аналіз крові, бакпосів з антибіотикочутливістю, що важливо для підбору антибактеріальної терапії. Якщо у пацієнта часті рецидиви або консервативна терапія є малоефективною, рекомендують провести цистоскопію, щоб точніше обстежити сечовий міхур та розпізнати можливі патології.

У жодному випадку не можна займатись самолікуванням — так можна лише нашкодити.

Лікування в Odrex

Для ефективного лікування хронічного циститу розроблено комплексну програму, яка серед інших терапевтичних заходів передбачає інстиляцію сечового міхура — ​​введення в орган лікарських засобів. Коли внутрішня слизова оболонка пошкоджена через часті інфекції, введення лікувальних розчинів дозволяє штучно створити захисний шар. Це прискорює загоювальний ефект, орган відновлюється і надалі може самостійно забезпечувати свій захист.

Записатись на консультацію уролога в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, форму на сайті або у операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.