Консультує Світлана Олександрівна Костецька, ендокринолог.
Звичний моніторинг глюкози виглядає так: вколоти палець, нанести краплю крові на тест-смужку і почекати, поки глюкометр видасть результати. Це малоприємна рутина, і 3-4 замірів в день часто буває недостатньо. На щастя, у медицини є на це відповідь.
Чудо-прилад
Доктор Маккой з серіалу «Стар Трек», який брався за трікодер — маленький портативний прилад — і в одну мить зчитував життєві показники і проводив діагностику, ще недавно здавався віддаленим майбутнім. Але сьогодні схожі прилади вже не фантастика, а цілком реальний спосіб допомогти пацієнтам. Серед них є і пристрої безперервного глюкозомоніторинга.
Ми використовуємо I-Pro 2 від компанії Medtronic. Підключення приладу займає всього кілька хвилин, сенсорний чіп вводиться підшкірно в області живота. У I-Pro 2 компактні габарити та маса 5,7 грамів, тому людина не відчуває ніякого дискомфорту. З ним можна приймати душ і навіть пірнати.
Неоціненна допомога
Ендокринолог вводить пристрій на 6 днів, протягом яких він визначає рівень глюкози 288 раз на добу. Всі дані записуються на зовнішню частину пристрою, а через тиждень лікар зчитує їх і коригує лікування. До того ж, апарат кожну годину транслює зміни кількості глюкози в організмі у вигляді хвилеподібного графіка, що допомагає пацієнтові складати щоденне меню і розподіляти фізичні навантаження.
Це ефективне доповнення до медичного контролю, регулярними аналізами крові чи ведення щоденника. Безперервний моніторинг дає повну картину рівня глюкози, на що не здатний знайомий кожному діабетику аналіз на глікозильований гемоглобін і проби крові з пальця. Завдяки тотальному контролю знижується ризик гіпоглікемії, особливо під час сну.
I-Pro 2 дозволяє виявляти приховане підвищення цукру після їжі або під час феномена «ранкової зорі».