Фразу «серце не витримує» ми, на жаль, чуємо дуже часто протягом останнього місяця. Втім прискорене серцебиття, біль у грудях, важкість вдиху часто можуть бути минучими наслідками гострого стресу, які не потребують медикаментозної допомоги и не нашкодять серцево-судинній системі. Однак найкраще — все ж знати про ознаки інфаркту, фактори ризики, через які треба бути вдвічі уважнішими, та алгоритм дій при підозрі.
Що таке гострий коронарний синдром?
Гострий коронарний синдром – це гостре порушення серцевого кровообігу. Він об’єднує такі стани, як нестабільна стенокардія та інфаркт. Інфаркт міокарда найчастіше виникає через розрив атеросклеротичної бляшки в судині: розвивається гострий тромбоз, через який кров перестає потрапляти до серця, і ділянка серцевого м’яза починає відмирати.
Які основні ознаки інфаркту?
- Пекучий, тиснучий біль за грудиною, дискомфорт, який розповсюджується у руку, щелепу, горло тощо.
- Прискорене або нерівномірне серцебиття.
- Пітливість, розлад шлунка, блювота.
- Сильна слабкість, тривога, запаморочення, втома або задишка.
Серцевий напад, який триває понад 15-20 хвилин, може перерости в інфаркт міокарда. Тож вартує кожна хвилина.
Як лікують інфаркт, і що саме входить до пакета послуг?
При інфарктному стані важливо якнайшвидше викликати швидку, дістатися лікарні і почати лікування — стентування. Тоді ми збережемо найбільшу кількість серцевих клітин.
Стентування при інфаркті входить до Програми медичних гарантій, а Odrex законтрактовано за цим напрямом із Національною службою здоров’я України. Тому коронарне стентування є безкоштовним для пацієнта – витрати, включно зі стентом, оплачує держава.
Від того моменту, коли пацієнт прибуває в Odrex, до того, як він уже повністю готовий до операції, минає менше 10 хвилин.
Старша медична сестра відділення інтервенційної радіології Лариса Чебан та завідувач відділення інтервенційної радіології Костянтин Хацько
Держава сплачує пакет послуг, що необхідні пацієнтові з гострим коронарним синдромом:
- коронарну ангіографію, лабораторні дослідження,
- стентування,
- цілодобовий моніторинг і стаціонарне лікування у гострому періоді.
Кому бути особливо пильними?
Найбільш схильні до інфаркту пацієнти з супутніми хворобами серцево-судинної системи. Інші хронічні стани, як-от цукровий діабет, важка хвороба нирок, повинні також отримувати адекватне лікування. Обов’язково потрібно знати стан своєї серцево-судинної системи та сімейну історію чоловікам після 40 років, оскільки в них вже підвищений ризик через стать і вік. Багато з інших факторів ризику можна коригувати: ожиріння, паління, рівень артеріального тиску, холестерин (рівень ліпопротеїдів низької щільності ЛПНЩ > 4,9 ммоль/л). Краще не зволікати і планово звернутись до кардіолога.
Пам’ятайте, що найкращий спосіб боротьби із захворюваннями серця — профілактика, і це однозначно.
Детальніше про Клініку Серця Odrex
При виникненні симптомів краще не зволікати і терміново звернутися за медичною допомогою: приймальне відділення на Розкидайлівський, 69/71 приймає через будь-яку державну або приватну швидку допомогу.
Викликати Швидку допомогу Odrex можна за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора або за телефоном +38 (048) 752-9000.