Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Мені дуже хотілося, щоб мої пацієнтки розуміли, наскільки вони прекрасні

Акушер-гінеколог Ольга Миколаївна Куліш – один з провідних фахівців нашої клініки. Дізнайтеся, що привело Ольгу Миколаївну в медицину, з нашого інтерв’ю.

tiz_5461

Давайте почнемо з самого початку. Ви з родини лікарів? Так, мої дитячі спогади пов’язані з медициною. Мама – лікар-дерматовенеролог, батько – акушер-гінеколог, протягом двадцяти двох років – завідувач гінекологічним відділенням. Атмосферу лікарні, в якій працював мій тато, я пам’ятаю до цих пір. Це дуже яскраві спогади! Коли я, ще маленька дівчинка, йшла за руку з татом, ми зустрічали людей, які дякували батьку за врятоване життя або за народження довгоочікуваної дитини. І так практично кожен день! Кажуть, що діти повинні перевершувати своїх батьків, але в моєму випадку це дуже складно.

Напевно, перед вами не стояло питання, яку професію обрати.

Мені пощастило – я завжди точно знала, чим хочу займатися. Приклад батьків дав мені орієнтир в житті – і в виборі професії, і в тому, як потрібно ставитися до справи, якою займаєшся. Але вони не підштовхували до вирішення, пропонували самій зробити вибір. Я з цікавістю вивчала медичні книги, і в домашніх архівах досі є фотографії, на яких я лікую кота.

Розкажіть про ваш шлях до Одеси. Чи не простіше було залишитися поруч з батьками і продовжити сімейну справу на батьківщині?

Я родом з Первомайська Миколаївської області. Побувавши в Одесі, вирішила, обов’язково буду жити і працювати тут – відчувала, що це моє місто. Тому вибрала Одеський медінститут (зараз – ОНМедУ). Навчалася старанно, закінчила з червоним дипломом, потім – магістратура. На інтернатуру поїхала за розподілом в рідне місто, але намагалася потрапити в іншу лікарню, чи не до тата – хотілося випробувати себе, домогтися всього самій. А далі – вступила до аспірантури і знову опинилася в Одесі.

Пам’ятайте першого немовляти, який з’явився за вашої участі?

Дуже добре пам’ятаю, коли на четвертому курсі вперше була присутня на пологах. Це була дівчинка Настенька. Мама народжувала її і весь час кликала на ім’я. І ми всі разом (студенти, акушерки, лікарі), намагаючись допомогти породіллі, теж звали: «Настенька, давай-давай!». Коли через 8 годин зусиль Настенька нарешті народилася, я була щаслива! Це одне з найсильніших відчуттів в моєму житті – я плакала! І дивлячись на сповнену щастям маму Насті, подумки бажала всім жінкам відчути таку ж радість.

Давайте перейдемо від навчання до роботи.

Після закінчення інституту заочну частину я проходила в Первомайській міській багатопрофільній лікарні. Це була повноцінна робота – пологи, операції, чергування. Я вдячна лікарям, які тоді ділилися своїми знаннями і досвідом. Очну частину інтернатури і аспірантури проходила на базі ГКБ№9. Там займалася науковою діяльністю і мала честь попрацювати з професором Гладчуком – Хірургом з великої літери – і з співробітниками кафедри акушерства і гінекології №1 ОНМедУ. Після закінчення магістратури з відзнакою перший рік працювала в районній лікарні. Тоді в жіночій консультації я брала по тридцять чоловік в день, вела пацієнтів в стаціонарі, оперувала … Справжня школа життя!

blog-old-interview-kulish2x

Яким було ваше перше враження, коли ви прийшли в Медичний будинок Odrex?

Я прийшла сюди на етапі будівельних робіт і бетонних стін. У мене було відчуття чистого аркуша і початку чогось дуже важливого. І ви знаєте, рекламний слоган «Odrex – це мій медичний дім» став для мене реальністю. Я тут з самого початку, на моїх очах росла клініка, і разом з нею зростала я. Вірю, що у нас з Odrex попереду велике майбутнє.

Чи не лякала перспектива працювати в приватній клініці?

Абсолютно ні. Навпаки, з’явилася надія, що відкривається можливість допомагати людям на іншому рівні. Сьогодні вже неможливо уявити безпечне та ефективне лікування гінекологічних захворювань без сучасних високотехнологічних діагностичних засобів і ендоскопічної хірургії. Новий підхід до медицини і обслуговування, інноваційне обладнання та технології, світовий досвід, умови для професійного зростання – цим можна пишатися.

Ви самі – жінка. Тому дуже добре відчуваєте, що шукають жінки, що зіткнулися з хворобою. Що в цьому випадку може запропонувати Odrex?

Перш за все, в особі лікаря-гінеколога жінка знаходить друга, соратника в боротьбі з її проблемою. Мені дуже приємна і важлива довіра пацієнток. Вони можуть бути впевнені в повній конфіденційності та підтримці. У Odrex жінка приходить на прийом за записом, не затримуючись у черзі, і протягом сорока хвилин ми можемо без поспіху обговорити ситуацію. Я добре знаю всі побоювання щодо приватних клінік – приписування вигаданих інфекцій, неіснуючих діагнозів.Така практика виключена в Odrex. Повірте, набагато приємніше сказати людині, що вона здорова. Тільки в разі необхідності, після ретельної діагностики, ми можемо рекомендувати лікування або операцію. Якщо говорити про якість послуг, то жінки знайдуть в Odrex все краще, що сьогодні може запропонувати медицина: обладнання, технології, сучасні органозберігаючі методики, якісні знання лікарів. Ми стежимо за тенденціями в світі і хочемо, щоб в Україні була доступна медицина на світовому рівні. Стерильні або одноразові інструменти гарантують безпеку – адже ми несемо відповідальність за здоров’я жінки.

Чи змінилася останнім часом свідомість жінок у ставленні до свого здоров’я?

На щастя, в нашому регіоні дійсно багато жінок, які приходять не тільки для того, щоб лікувати вже існуючі захворювання. У них є правильне розуміння важливості профілактики. Моє головне завдання – зберегти і підтримати здоров’я жінки. Досить відвідувати гінеколога один раз на рік – і ви будете здорові. Якщо ж в результаті дослідження буде виявлено захворювання, то впоратися з ним на ранній стадії набагато простіше. Підтвердженням цього є візити жінок по щорічній діагностичній програмі Check-Up, а також сімейних пар, які готуються стати батьками. Це зовсім не данина моді – це певна культура. Мені дуже хотілося, щоб мої пацієнтки розуміли, наскільки вони прекрасні, любили себе і дбали про своє здоров’я.