Хірург-онколог Давид Махатадзе, Ольга Петрівна та хірург-ендоскопіст Віталій Русаков
Сьогодні у Ольги Петрівни день народження. Бажаємо мирного неба та многая літа! Пацієнтка радо поділилась своєю історією одужання, а лікуючий хірург Віталій Русаков нагадав, чому важливо проходити профілактичні огляди.
Ольга Опанасенко, пацієнтка відділення хірургії №2:
«В Odrex я прийшла на заплановане дослідження ФГДС (ендоскопію шлунку), так як маю проблеми із шлунком, періодично проходжу обстеження. Хірург-ендоскопіст Віталій Вікторович Русаков поспілкувався зі мною перед процедурою, вислухав всі мої скарги і приступив до дослідження, яке тривало недовго, але мені здавалося, що цілу вічність. Процедура не з приємних, я робила її без анестезії. Тільки зараз розумію, наскільки уважним має бути лікар, коли пацієнту не зовсім приємно, але треба зробити дослідження якісно. За що я дуже вдячна: саме уважність лікаря допомогла вчасно виявити мою хворобу.
Віталій Вікторович проконсультував мене, розказав, що саме привернуло його увагу і що обов’язково потрібно відправити зразки тканин шлунка на дослідження.
Після того, як прийшли результати, лікар сам подзвонив мені і сказав, що у мене виявили рак шлунку — початкова стадія. Моє життя перевернулось. Сказати, що я була в розпачі — це нічого не сказати. Тільки згодом я зрозуміла, що мені ще дуже пощастило. Рак шлунку майже ніколи не виявляють на 1 стадії. Зазвичай люди звертаються з проблемою уже явною, на стадії 3 або 4, коли вже складніше вилікувати таке захворювання. Мене врятувало те, що це був звичайний профілактичний огляд, а лікар уважно подивився весь шлунок, і зразки для аналізу були взяті саме з тих, місць які здалися підозрілими.
З цього почалась моя історія лікування. Я ще ніколи в своєму житті не зустрічала таких уважних, доброзичливих лікарів, як Русаков Віталій Вікторович. Кожен крок у лікуванні був з його супроводом. Він постійно був на зв’язку зі мною, з онкологом Бєлоцерковською Мариною Володимирівною, вони буквально пліч-о-пліч проводили моє лікування. Коли я лежала в стаціонарі онковідділення Odrex, Віталій Вікторович навіть туди приходив мене провідувати, що додавало мені сил. Якщо лікар так старається лікувати, хіба я можу опускати руки?
Клінічний онколог Бєлоцерковська Марина Володимирівна
Після 4 курсів хіміотерапії (саме стільки потрібно пройти з моєю хворобою) мені потрібно було провести операцію по видаленню шлунка. Найстрашніше, в Україні почалася війна, і всі плани стали під загрозу. Дякувати богу, клініка працювала, мій лікар, не покладаючи рук, трудився, адже пацієнтів було багато. Але мене ніхто не покинув, все було за планом.
Операцію проводили виконуючий обов’язки завідувача відділенням хірургії Давид Шамілевич Махатадзе і мій лікар Русаков Віталій Вікторович. Після складної операції, весь час реабілітації, а це 7 днів, Віталій Вікторович був постійно зі мною. Перші спроби їсти ми виконували разом. Пам’ятаю, як у мене боліла спина після епідуральної анестезії і від того, що довго лежала, а Віталій Вікторович мені зробив розтерання, це було дуже турботливо з його боку.
Після того, як мене виписали зі стаціонару Медичного дому, Віталій Вікторович телефонував мені і цікавився моїм здоров’ям. Це людина, яка 24 години присвячує своїй справі, буквально проходить із пацієнтом весь його шлях до його одужання.
Все своє життя я буду пам’ятати і молитися за здоров’я мого лікаря Русакова Віталія Вікторовича, він мій ангел-хранитель. Якщо у вас є хоч якісь проблеми із шлунково-кишковим трактом, то навіть не вагайтеся, звертайтесь до Віталія Вікторовича, не зважаючи на його молодий вік, більш уважного лікаря я в своєму житті не бачила.
Я щаслива, що на моєму життєвому шляху зустрілась така людина».
Віталій Русаков, хірург-ендоскопіст:
«Ще у грудні ми провели Ользі Петрівні скринінгову гастроскопію, якщо точніше — езофагогастродуоденоскопію з мультифокальною біопсією шлунка з оцінкою за класифікацією OLGA. Знайшли патологічну ділянку — після дослідження у лабораторії виявилось, що це дискогезивна карцинома шлунка, перстневидноклітинний рак — дуже агресивне онкозахворювання.
Згодом ми додатково обстежили пацієнтку, провели діагностичну лапараскопію із завідувачем відділення Андрієм Віталійовичем Фоміним. Та призначили лікування — після міждисциплінарного консиліуму, згідно останньому керівництву NCCN та зважаючи на те, что онкологічний процесс був раннім, пухлина — агресивною, а вік пацієнтки — молодий.
З чого складалось лікування Ольги Петрівни?
• Чотири курси неоад’ювантної поліхіміотерапії під контролем клінічного онколога Марини Володимирівни Бєлоцерковської.
• Операція — видалення шлунка з реконструкцією (лапароскопічна тотальна гастректомія з Д2 лімфодисекцією, езофагоєюностомії по Ру). її провели хірург-онколог Давид Махатадзе, хірург-ендоскопіст Віталій Русаков, хірург Іван Безкровний та анестезіолог Максим Очеретний.
• Реабілітація у стаціонарі.
• Амбулаторне лікування вдома — під контролем сімейного лікаря та хірурга.
За результатами гістології ми змогли підтвердити, що операцію виконали радикально, тож ніяких подальших курсів хіміотерапії Ользі Петрівні не знадобиться.
Ця історія вкотре підтверджує важливість профілактичних оглядів. А саме — ендоскопічних досліджень, ЕГДС та колоноскопії. Золотий стандарт: регулярно проходити гастроскопію та колоноскопію чоловікам та жінкам після 40 – 45 років, навіть якщо немає жодних скарг».
Записатись на консультацію або діагностику ви можете через мобільний додаток https://odrex.ua/ua/app/, через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.