Щоб побороти звичайну застуду, досить створити малюкові комфортні умови для одужання. А ось грип куди шкідливіше: якщо температура піднімається вище 38°С, тримається довше 3 днів, жарознижуючі не допомагають, дитина відчуває себе погано і симптоми не схожі на звичайну ГРВІ, то варто звернутися до педіатра.
Як відрізнити ГРВІ від грипу?
ГРВІ:
• Температура, але не дуже висока;
• Нежить;
• Кашель або чхання;
• Першіння в горлі.
Грип:
• Температура 39°С і вище;
• Ломота в м’язах і суглобах;
• Головний біль;
• Закладений ніс, нежить не виражений.
Що робити, щоб не хворіти?
Частіше мий руки.
Коли всі навколо хворіють, мити руки треба особливо ретельно і часто. А ще важливо намагатися не торкатися обличчя брудними руками. Адже застудою або грипом ми хворіємо, коли віруси приземляються на наші слизові – ніс або рот.
Не забувай надягати шарф.
Одрік знає, що шарфи – це круто. А ще вони захищають нас від холодного і сухого зимового повітря. Тому не забудь його, виходячи на вулицю.
Не бійся щеплень.
Щеплення – це найкращий щит від грипу. Вірус грипу – дуже хитрий: щороку він мутує. Тому і щеплення потрібно робити щороку.
Що робити, якщо все-таки захворів?
Залишся вдома.
Щоб допомогти своєму організму подолати хворобу, потрібно більше відпочивати в спокійній обстановці. Залишившись вдома, ти не підпустиш хворобу до своїх друзів. Трохи погуляти на свіжому повітрі можна, якщо ти добре себе почуваєш і одягнеш маску.
Більше пий.
Пити потрібно більше, ніж зазвичай, невеликими ковтками. Не обов’язково воду: підходять і чай, і компот, і інші напої. Під час хвороби з нашого організму виходить багато рідини. Якщо поповнити водні запаси, то йому буде легше боротися з інфекцією.
Закривайся паперовою хусткою, коли чхаєш або кашляєш.
Щоб нікого не заразити, треба закриватися серветкою, а потім відразу її викинути, щоб дрібні частинки слизу не розлетілися на всі боки. Якщо поруч немає хустки, треба чхати або кашляти в згин ліктя. А ось закривати ніс і рот долоньками не варто: так віруси зможуть швидко потрапити на дверні ручки і всі інші предмети.
Якщо поставитися до хвороби відповідально і вчасно почати її лікування, можна бути впевненим: вона мине швидко, без неприємних ускладнень, і вже незабаром, одужавши, можна буде в повній мірі насолоджуватися весною, сонцем і теплом.