За консультацією рентгеноендоваскулярного хірурга потрібно звертатися при ряді захворювань, які пов’язані з порушенням кровотоку. Більшість цих випадків — гострі стани, які вимагають негайного втручання.
• Ішемічна хвороба серця. Це захворювання призводить до порушення кровопостачання в серцевому м’язі та поразки коронарних судин. У більшості випадків захворювання протікає безсимптомно, а для діагностики призначають велоергометр, тредміл-тест, біохімічний скринінг або коронарографію.
• Гостра форма інфаркту міокарда. Одна з форм ішемічної хвороби серця, для якої характерна загибель ділянки серцевого м’яза — міокарда. В цьому випадку, міокард не забезпечується кров’ю через тромб у коронарній артерії. Стан організму залежить від кількості уражених клітин. Часом медикаментозне лікування не може дати потрібного результату, і тоді проводять операції ангіопластики та стентування, які допомагають відновити кровотік в цій ділянці.
• Порушення серцевого ритму. Будь-які порушення в частоті або послідовності скорочень серця. Це можуть бути різні аритмії або блокади серця.
• Абдомінальний ішемічний синдром. Виникає, коли органи травної системи отримують недостатню кількість крові. Головна причина — ураження судин черевної аорти. Основні симптоми — біль, порушення роботи органів травлення та різке схуднення.
• Фіброміома матки. Часто протікає безсимптомно. Під час цього захворювання м’язову стінку матки вражає новоутворення, що може призвести до маткової кровотечі або безпліддя.
• Атеросклероз периферійних судин. Захворювання супроводжується утворенням атеросклеротичних бляшок в артеріях, через потовщення їх стінок. Утворення заважають припливу крові та поступово погіршують стан пацієнта. Якщо вчасно звернутися за допомогою, то можна уникнути стану небезпечного для життя. Тактика, методи лікування та подальше відновлення залежить від занедбаності захворювання.
• Оклюзія периферичних артерій. В артеріях з’являються тромби, що заважають припливу крові. Найчастіше це відбувається в артеріях нижніх кінцівок. У більшості випадків допомогти може тільки рентгеноендоваскулярне втручання.
• Тромбоемболія легеневої артерії. Утворення в венах на ногах та в тазу кров’яних згустків, що поступово мігрують в легеневу артерію. Коли тромб потрапляє в артерію, людина відчуває різкий біль, запаморочення, слабкість та може втратити свідомість. У групі ризику знаходяться пацієнти з варикозом.
Рентгеноендоваскулярні хірурги в Клініці Серця Odrex виконують коронарну ангіографію, балонну ангіопластику та стентування, ендоваскулярне протезування аорти та черезкатетерну імплантацію аортального клапана. Також здійснюють емболізацію доброякісних і злоякісних пухлин.
Хацько Костянтин Миколайович — завідувач відділенням інтервенційної радіології, рентгенендоваскулярний хірург, серцево-судинний хірург вищої категорії. Записатись на консультацію ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.