Пухлини хвоста підшлункової залози мають на увазі досить складне хірургічне лікування, яке і в приватній, і в державній медицині не всюди можливо отримати. Проте операцію важливо провести, коли немає протипоказань: навіть коли пухлина доброякісна, вона може трансформуватися в злоякісну або привести до інших небезпечних захворювань.
Першу подібну операцію – видалення пухлини хвоста підшлункової – в нашій клініці виконала блискуча команда Медичного дому та Національного інституту раку. Оперували доктор медичних наук, провідний науковий співробітник науково-дослідного відділення пухлин черевної порожнини Національного інституту раку Костянтин Копчак і хірург вищої категорії Медичного будинку Odrex Давид Махатадзе.
Разом хірурги провели дистальну панкреатектомію зі збереженням селезінки – операцію, під час якої видаляється хвіст і тіло підшлункової залози. Одна зі складностей таких операцій криється в тому, що кровоносні судини селезінки проходять близько до пухлини, з великою ймовірністю обплутуючи її. Тому перетин цих судин при видаленні пухлини неминуче б призвів до видалення селезінки.
Нашій команді вдалося видалити пухлину і зберегти селезінку — зараз пацієнтка виписана з одужанням.
Обмін досвідом з колегами — досить часта складова нашої роботи. А доктор Копчак – один з головних українських фахівців із пухлин підшлункової залози і співавтор Європейських рекомендацій на цю тему. Тому спільна операція – і велика удача, і закономірний крок для нашого хірургічного відділення.