Ми успішно діагностуємо багато видів раку на ранніх стадіях, але пухлини підшлункової залози залишаються вкрай складними як в діагностиці, так і в лікуванні.
У нашого пацієнта пухлину випадково знайшли під час МРТ. А причиною госпіталізації стала механічна жовтяниця. Сама жовтяниця – завжди є тільки маскуванням більш серйозного захворювання. Так було і в цьому випадку: її викликала пухлина головки підшлункової залози і фатерова соска, яка здавлювала жовчні протоки.
Лікувати чоловіка взялися доктор медичних наук, провідний науковий співробітник Науково-дослідного відділення пухлин черевної порожнини Національного інституту раку Костянтин Копчак і хірург вищої категорії Медичного дому Odrex Давид Махатадзе.
Лікування відбувалося в два етапи. Перший – дренування жовчних протоків, з метою позбавити пацієнта від механічної жовтяниці і її неприємних симптомів: болю, пожовтіння слизових оболонок та шкіри, загальної інтоксикації органів. Другий – безпосередньо операція.
Тип операції залежить від розмірів і розташування пухлини. Безумовно, загальна тенденція в онкохірургії – зменшення обсягів операцій, намагання робити їх менш травматичними. Але лише деякі центри в Україні можуть запропонувати малоінвазивну операцію пацієнту з раком підшлункової – це залежить від майстерності лікаря та оснащення операційного блоку.
Костянтин Копчак і Давид Махатадзе провели лапароскопічну панкретодоуденальную резекцію – операцію, при якій спочатку видаляють пухлину, а потім роблять реконструкцію шлунково-кишкового тракту. Все це – через розріз розміром з невелику монету.
Ми продовжуємо використовувати кожен шанс, щоб обмінюватися досвідом з видатними колегами, вводити в практику ефективні і безпечні види операцій і максимально допомагати пацієнтам.