Перелом стегна – це мінімум пів року в положенні лежачи.
У недавньому минулому це і правда було єдиною перспективою. Однак сучасна медицина пропонує більш оптимістичні рішення – ендопротезування, тобто заміну суглоба. Операція непроста, потребує завзятої реабілітації, але на ноги можна стати вже наступного дня. Крім швидкого повернення до звичного способу життя, ендопротезування позбавляє від багатьох ускладнень, яких, на жаль, складно уникнути при лікуванні без операції.
Перелом кісток буває тільки внаслідок серйозних травм.
Популярна думка, але хибна. Можна отримати перелом від звичайної побутової травми – достатньо невдало впасти зі стільця, хай і невисокого.
При остеопорозі (ендокринне захворювання, пов’язане із нестачею кальцію) варто бути максимально обережними – кістки досить ламкі й можуть піддаватися травмуванню без особливої на те причини.
Також існують стрес-переломи. Тривале навантаження на одне і те саме місце може призводити до перелому. Наприклад, при неадекватних навантаженнях під час занять спортом на одну і ту саму ногу.
Те саме про вивихи. Чули, що щелепу можна вивихнути просто при позіханні?
Це не страшно і лікується за кілька хвилин вправним рухом травматолога. Однак не варто займатися самолікуванням – це може бути дійсно небезпечно.
При переломі неможливо поворушити кінцівкою.
Таке буває, але далеко не завжди. Дуже часто люди приходять на консультацію за кілька днів після травми й навіть не підозрюють, що в них може бути перелом. І ще все залежить від особистого больового порогу – хтось може витримувати сильний біль, а для когось будь-який є нестерпним.
Тріщина – не страшно, можна обійтися без лікування.
Єдине, що відрізняє перелом від тріщини – зміщення. Якщо не іммобілізувати кінцівку при тріщині, може погіршитись ситуація аж до повноцінного перелому.
Старі недоліковані травми немає сенсу лікувати.
Завжди є сенс. Найчастіше з такими питаннями варто звертатися до лікарів ФРМ – вони складають план реабілітації, який позбавляє від болю та повертає легкість рухів.
Для здоров’я кісток варто приймати кальцій.
Цей мінерал – одна з головних умов міцності кісток. Але приймати його без діагностики й без призначення лікаря може бути не просто зайвим, а й небезпечним заняттям. Надлишок кальцію в організмі може викликати судомні напади, втому та багато інших неприємних наслідків.
Записатись на консультацію Костянтина Володимировича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.