- Як має виглядати нормальний стул?
Це має бути ковбаска з ребристою або гладкою поверхнею.
- Чому з’являється неприємний запах випорожнень?
Неприємний запах пов’язаний з порушенням травлення. Якщо раптом таке сталось – зверніться до гастроентеролога.
- Чому іноді виникає відчуття, що кишківник не до кінця спорожнений?
Причин, які викликають це відчуття багато. Це може бути ректоцеле, проктити, синдром подразненого кишківника або ж пухлини (доброякісні або злоякісні). Тому зволікати з консультацією лікаря не варто.
- Чи існують правила походу в туалет?
Так, такі правила існують. Щодо кількості походів — все індивідуально. Якщо, наприклад, ви з дитинства ходили 1 раз на 3 дні, то це норма. Але якщо раніше завжди ходили 1 раз на день, а потім почали різко 1 раз на 3 дні, то це закреп. Не можна напружуватися — при дефекації варто сісти в фізіологічну позу, коли коліна вище тазу (для цього поставити під ноги підставку). Від туалетного паперу краще відмовитись, натомість щоразу після акту дефекації користуватися гігієнічним душем. Якщо немає такої можливості — врятує вологий туалетний папір.
- Чи потрібно використовувати мило при гігієні ануса?
Мильні засоби в анальній ділянці можна використовувати лише за призначенням лікаря. Якщо ж такого немає, то достатньо лише води. Гелю для інтимної гігієни це теж стосується.
- Що робити, якщо на білизні залишаються сліди після випорожнення?
Це може бути через анальні тріщини, геморой, анальні бахромки, стан після регулярного анального сексу. Тоді варто обовʼязково звернутися до лікаря. Або ж це може відбуватися через гігієнічні причини – надмірне оволосіння анальної ділянки чи відсутність душу після акту дефекації.
- Чому іноді трапляються неконтрольовані виділення газів? Це нормально або це свідчить про проблеми зі сфінктером?
Це може бути пов’язано з анальним сексом або ж наявністю пухлини, яка проростає в сфінктер. Не варто ігнорувати ці симптоми!
- В мене нетримання калу, що робити?
Обов’язково звернутися до лікаря. Це може бути через причини, описані вище або ж через хворобу Гіршпрунга, пологову травму, хворобу м’язової тканини.
- Чи треба приходити до проктолога, якщо нічого не болить?
Раз на рік треба робити скринінг. Але якщо є скарги (біль в анальній ділянці, свербіж, кров у калі тощо – звертатися варто обов’язково, не відкладаючи).
- Чи обов’язково потрібно проводити фізикальний огляд? Той, що проводиться пальцем?
Без фізикального огляду діагноз буде неточним. Тому так, обовʼязково.
- Чи можна вилікувати геморой без операції?
Геморой буває чотирьох стадій, перші дві можна контролювати медикаментозно. Інші ж потребують оперативного втручання.
- Що таке анальні тріщини? Звідки вони можуть взятися?
Це дефекти слизової анальної ділянки, які виникають після закрепів, твердого стулу, діареї, анального сексу. Гостра тріщина може загоїтись самостійно, якщо закреп – одноразова акція. А от хронічні треба лікувати.
- Нині в косметології популярна процедура відбілювання ануса. Це безпечно?
Ні. Функція анального отвору – виводити калові маси з прямої кишки. В них – 62 млн бактерій. Якщо ж зробити відбілювання або пілінги, шкіра травматизується, тож виникає високий ризик абсцесів, дерматитів, парапроктитів.
Якщо у вас ще лишились запитання – пишіть в повідомленнях наши соціальних мереж.
Записатись на консультацію Анастасії Харітонової ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.