Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Операція судинного хірурга та травматолога. Подвійний удар — легше відновлення

Сучасний світ потребує одночасно швидкості, спрощення та ефективності. Ця тенденція перейшла на усі сфери життя, й на медицину у тому числі. Ми маємо змогу вирішувати дві проблеми за один раз.

В Медичному домі Odrex постійно проводять симультанні операції, але особливість цієї в тому, що артроскопію та ендовенозну лазерну коагуляцію зробили на одній нозі. Дізнатись про випадок можна прямо з перших вуст пацієнтки Тетяни Федорівни та лікарів Odrex: ортопеда-травматолога Акрамана Межиєва та судинного хірурга Адамура Кучубєрії.

З чого все почалось?

Щоб дізнатись початок цієї історії, потрібно повернутись у 2020. Саме тоді пацієнтку почав турбувати біль. Діагностика дала необхідні відповіді: УЗД судин нижніх кінцівок підтвердило варикозну хворобу, а МРТ колінного суглоба — пошкодження меніску. І все це припало на ліву ногу. На той момент стан потребував короткого медикаментозного лікування, а далі — корекції терапії та підтримки стану. На жаль, пігулками жоден з цих станів повністю не вилікувати. З полегшенням стану повторні візити все відкладались. Ви, напевно, знаєте як це буває, адже коли не болить, ми не поспішаємо бачитись з лікарями. Пацієнтці здавалось, що все не так погано.

Біль повернувся за рік. Наразі потрібно було оперувати. Лікарі оцінили стан ноги та прийшли до висновку, що можуть прооперувати разом, аби не піддавати пацієнтку анестезії, втручанню та відновленню двічі. Ортопед-травматолог проведе артроскопію колінного суглоба, а судинний хірург — ендовенозну лазерну коагуляцію. Почали планування та підготовку.

Що відбувалось в операційній?

Першою почала команда ортопеда-травматолога Акрамана Межиєва. Під час артроскопії зробили два невеликих проколи для обладнання. Завдяки камері на артроскопі оглянули весь суглоб та побачили кожне пошкодження. Розірваний меніск нівечив суглоб та продовжував би це робити. Потрібну його частину видалили, все необхідне залишили для функціонування суглоба без зайвої травматизації. Далі провели санацію суглоба, зашили проколи та передали кермо команді судинного хірурга. Швидко переобладнали операційну для проведення наступної процедури

Суть ендовенозної лазерної коагуляції полягає в тому, щоб усунути зворотній потік крові із великої підшкірної вени завдяки заварюванню цієї вени. Адамур Кучубєрія розповідає: «Ми ізолювали велику підшкірну вену із системи кровообігу ноги, оскільки вона вже має патологічний рефлюкс та кровопостачання. Цей метод покращує функцію кінцівки тому, що кров повинна йти з ноги, а за такого стану вона застоюється, тобто не може евакуюватись до серця».

Все рухалось за планом та вдалось щонайкраще. Тетяна Федорівна поділилась тим, що майже одразу після операції змогла встати, ходити, а наступного дня вже виписалась додому. Вона явно цього не очікувала та додала своїх вражень: «Лікарі мені сподобались, добрі молоді спеціалісти, молодці. Нехай працюють і допомагають, якщо такий дар їм Бог дав. Добре відношення та повага не може не подобатись». На згадку залишились лише приємні спогади, адже клопоту та переживань стало вдвічі менше, а результату — вдвічі більше.

Зустрілись втрьох на знятті швів, на огляді перевірили функціонування коліна, а контрольне УЗД запевнило, що вена ізольована. Пацієнтка змогла повернутись до роботи та звичного життя.

Записатись на консультацію та діагностику в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.