Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

П’ять актуальних питань про пахові грижі

Ця недуга може розвинутися в будь-якому віці — в дитинстві чи в похилому віці!
Чому це відбувається, як розпізнати, яке можливе лікування, як боротися з болем і, найголовніше, як попередити появу пахових гриж — роз’яснює наш фахівець.

 

Консультує Давид Шамілевич Махатадзе, абдомінальний хірург, хірург-онколог, баріатричний хірург

Чому з’являються?

Причин виникнення пахової грижі — випинання в паховій області, що виходять із зовнішнього пахового кільця — може бути кілька:

  • підвищення внутрішньочеревного тиску, наприклад, при фізичному перенапруженні, хронічних запорах, гіперплазії передміхурової залози;
  • анатомічні особливості будови пахового каналу;
  • перенесені операції;
  • ожиріння.

Як оперують в Odrex

Відкриті методи пластики:

  • оперативне лікування по Ліхтенштейну — встановлення сітчастого імплантату і зміцнення задньої стінки пахового каналу;
  • оперативне лікування по Шолдайсу — без застосування сітчастого імплантату.

Лапароскопічні методи пластики:

  • Тарр — трансабдомінальна преперітонеальна протезувальна герніопластика — припускає закриття грижового дефекту не за допомогою розрізу в паховій області, а за допомогою трьох невеликих проколів на черевній стінці, через які в черевну порожнину встановлюють троакари;
  • ТЕР — тотальна екстраперітонеальна пластика — має на увазі установку сітчастого імплантату в передчеревний простір.

Лапароскопія найменш травматична — на наступний день після операції пацієнт може виписатися зі стаціонару на амбулаторне лікування.

Як справлятися з болем?

У рідкісних випадках після операції виникає хронічний паховий біль. На допомогу приходить консервативне лікування — блокування нервових закінчень або запальних інфільтратів, які втягли в себе нервові закінчення. Більш радикальний метод — висічення грубих рубців або ж зняття фіксуючих швів.

Як запобігти?

Дуже важливо підтримувати форму за допомогою помірних фізичних навантажень, вчасно обліковувати недуги, що призводять до різкого підвищення внутрішньочеревного тиску (запори, проблеми з сечовипусканням), а також контролювати вагу.