Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Перелом руки із роздробленням кістки, але лише один день в стаціонарі

В День травматолога розповідаємо історію нашої пацієнтки

З Валідою ми зустрілись за декілька днів після того, як їй прооперували руку. Операція була досить складною – кістки покришились на дрібні частинки та пошкодили м’які тканини, чим спровокували крововиливи. Втім зараз жінка вже посміхається і навіть знаходить сили жартувати:  

«То я просто працювати не хотіла!» 

Валіда впала у себе вдома, коли просто йшла надворі. Рефлекторно підставила руку, але не у зовсім «вигідному» положенні, і як результат – сильний перелом та численні синці по всьому тілу. Швидка відвезла її в районну лікарню. Там руку «підлатали», але вона не перестала турбувати. Довелось шукати варіанти. Порадились з кількома лікарями та вирішили, що варто прооперувати. 

На перев’язку жінка прийшла з донькою Мариною – вона і в прямому, і в моральному сенсі увесь цей час її підтримувала. Дівчина розповідає, що наважились на операцію, бо інші варіанти могли б дати лише тимчасовий ефект. Залишилось обрати клініку. А оскільки декілька років тому Валіда вже лікувалась в травматології Odrex, вирішили знову звернутись сюди. 

«До нас пацієнтка потрапила через 2 тижні після того, як отримала травму. Вона зверталася за допомогою до іншої клініки, де їй зробили закриту репозицію уламків та наклали гіпсову іммобілізацію. Потім вона зробила контрольну рентгенограму, на знімку було видно вторинне зміщення. Таке часто буває, це пов’язано з тим, що набряк спадає, і гіпс перестає фіксувати», – пояснює травматолог Пилип Кокотєєв.

«Якщо вже хворіти, то в таких умовах, як тут» 

Операція тривала трохи довше, ніж планували. Лікар пояснює, що зазвичай в результаті перелому є 2 уламки: дистальний і проксимальний, вони досить швидко репонуються і фіксуються за допомогою пластини. 

«А в нашому випадку перелом був багатоуламковий з дрібними фрагментами. Все потрібно було почистити та поставити на свої місця». Саме це і зробили травматолог Пилип Кокотєєв та завідувач травматологічного відділення Костянтин Палагнюк.  

«Операцію робили під провідниковою анестезією з седацією. Пам’ятаю тільки, як мене привезли, а потім сказали, що вивозять. Все дуже добре та спокійно пройшло. Перша ніч після операції була трохи складною, але медсестри мені допомагали, давали знеболювальне. Звичайно, я більше не хочу сюди потрапляти – хіба що тільки на регулярні обстеження», – розповідає жінка.  

 «Але якщо вже хворіти, то в таких умовах, як тут», – додає Марина.   

Валіді вже зняли шви, вона чекає на зняття іммобілізації. Одразу після цього вона розпочне роботу над відновленням. 

Детальніше про відділення ортопедії та травматології.

Записатись на консультацію та діагностику в Медичному домі Odrex ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або у операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.