Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!
В цьому розділі можуть зустрічатись відверті сцени, зображення ран і хірургічних операцій. Вразливим людям рекомендуємо утриматись від перегляду.

Перші пацієнти стаціонару, що одужали після COVID-19

Ще на початку тижня ми згадували, що наші перші пацієнти з COVID-19 вже виписалися додому — обидва пацієнти почуваються добре. А сьогодні розповімо детальніше про успішну терапію. Завідувачка відділенням Наталя Лукомська розповіла нам про два клінічні випадки.

Пульмолог, терапевт Наталя Лукомська

Родичка одного з пацієнтів напередодні повернулась з-за кордону, не підозрюючи коронавірус, — тож ми нагадуємо, що можна зовсім не відчувати симптомів і все ж таки переносити вірус. Опісля ще один член сім’ї захворів на ГРЗ: мав субфебрильну температуру (невелике підвищення в межах 37,1—38,0 °C) та втрату нюху. А трохи згодом захворів і чоловік, який стикнувся з набагато суворішіми симптомами, відомими саме серед пацієнтів з COVID-19: висока температура, біль у горлі при ковтанні, сип на ногах та спині, діарея.

Через кілька днів він відчув себе краще, та згодом симптоми загострились: з’явився кашель, відчуття нестачі повітря, тож з’явилася нагальна потреба у госпіталізації. Вже в Odrex вдалось підтвердити коронавірусну інфекцію ПЛР-методом, і з того дня чоловік знаходився під пильним наглядом лікарів нашого стаціонару. Після курсу лікування він відчув себе краще і ми змогли продовжити спостерігати за пацієнтом вже дистанційно: лікарі — в стаціонарі, а пацієнт — нарешті вдома, що просто чудово. Пацієнт одужав, і це дає нам багато оптимізму.

Двостороння полісегментарна пневмонія — те саме страшне ускладнення COVID-19 — спіткала другого нашого пацієнта. Пневмонії передували лихоманка, слабкість, кашель, через що пацієнт і звернувся до нас. Виявили запалення легень під час КТ, а ПЛР-тестування, що провели згодом, підтвердило коронавірусну інфекцію. Все ж силами нашої команди вдалося провести терапію відповідно до міжнародних протоколів і рекомендацій, й наш пацієнт поборов COVID-19 — друга ПЛР показала негативний результат.

Необхідність ізоляції для одних, госпіталізаціі для інших, розлука рідними — одні із багатьох болісних наслідків COVID-19, що спіткають кожного. Та історії одужання дають нам необхідну рішучість та позитивний настрій, аби працювати далі заради вашого здоров’я.

Більш детально про відділення респіраторних захворювань читайте на нашому сайті.