Пневмокок є причиною різних захворювань, таких як пневмонія, отити та синусити. До речі, більша половина усіх пневмоній викликаних саме пневмококом – важко піддаються амбулаторному лікуванню та потребують госпіталізації.
Менінгокок належить до іншого виду бактерій, але так само, як і його «колега за цехом» може викликати важкі та небезпечні захворювання, зокрема менінгіт (запалення мозкових оболонок) та менінгококцемію (менінгококовий сепсис).
Мами радять одягати шапку перед тим, як вийти на вулицю в холодну пору року, щоб не «підхопити» менінгіт. А ми радимо – вакцинуйтесь.
Хто у зоні ризику?
І пневмокок, і менінгокок передаються повітряно-крапельним шляхом. Деяким категоріям людей варто бути особливо уважними, бо вони в зоні ризику:
- діти до 5 років,
- дорослі віком від 60 років,
- люди, у яких є хронічні захворювання,
- люди з імунодефіцитними захворюваннями.
Як боротись з менінгококом та пневмококом?
На жаль, наша імунна система не може самостійно подолати ці інфекції. Вони лікуються антибіотиками, але через неправильне їх використання, кількість пневмококів та менінгококів, стійких до цих препаратів, постійно зростає. Після перенесення захворювання, викликаного інфекціями менінгокока чи пневмокока, не виробляється імунітет на все життя. Тому підхопити ці інфекції можна безліч разів. Єдиним ефективним та безпечним способом захистити організм є щеплення: вакцини здатні «навчити» імунну систему розпізнавати певні патогени.
В Україні зареєстровано дві вакцини від пневмокока:
- Синфлорикс (10 серотипів) – вводять з 6 тижнів до 5 років.
- Превенар 13 (13 серотипів) – водять з 6 тижнів. Можна використовувати і в дорослому віці.
Від менінгокока зареєстровано також дві вакцини:
- Менактра – використовується з 9 місяців до 55 років.
- Німенрикс – використовується з 6 тижневого віку.
І Менактра, і Німенрикс мають однакові серотипи, відрізняються тільки терміном та схемою введення.
Вакцини від пневмокока та менінгокока не містять живого збудника. Вони абсолютно безпечні та не здатні спровокувати захворювання.
Записатись на консультацію лікаря можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30. За цими ж контактами можна укласти декларацію та записатись на вакцинацію.