Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Прик-тест: як зрозуміти, на що у вас алергія?

Вважається, що алергічні стани виникають приблизно у чверті людей – за різними даними, від 25% до 50%, і виявлятися вони можуть дуже по-різному. Як зрозуміти, на що у вас алергія? Один з найпростіших, швидких і точних способів – прик-тест, або шкірна діагностика алергії.

Тепер в Odrex можна пройти прик-тест. Ми використовуємо сучасні, європейські, зареєстровані в Україні препарати. Вони високо видоспецифічі, з високим ступенем очищення. Дають дуже точні результати, з мінімум хибнопозитивних результатів і без побічних ефектів.

Прик-тестування або шкірні проби — неінвазивний метод діагностики, не вимагає взяття крові або дорогих лабораторних методів. Допомагає знайти відповідь «тут і зараз»: на відміну від лабораторних методів, відповідь видається НЕ через 2 і більше днів, а через 25-50 хвилин.

Часте питання на прийомі у алерголога: «Лікарю, у нас є алергія, але ми хочемо завести собаку. Можна, можливо?”. Швидкий і точний відповідь: «Прик-тест: якщо реакція негативна, то можна, якщо позитивна – небажано». А для того, щоб зрозуміти, чи можна позбутися від алергії на тварину, є більш складні методи обстеження: компонентна або молекулярна діагностика алергії для оцінки можливості та ефективності проведення АСИТ-терапії. Терапії, спрямованої на повне усунення алергії.

У Медичному будинку можна пройти тестування на наступні причинні алергени:

Кліщі домашнього пилу

Не варто забувати, що кліщі домашнього пилу зустрічаються і в громадських місцях, наприклад, в спортзалах і дитсадках. Наприклад, деякі батьки стикаються з проблемою, коли після денного сну в саду дитина опухає – це як раз вказує на можливу алергію.
Кліщі домашнього пилу: Дерматофагоідес птероніссінус, Дерматофагоідес Фаріна, Лепідогліфус деструктор.

Домашня цвіль

Домашня цвіль теж викликає алергію. Часто вона прихована від очей: наприклад, знаходиться всередині пральної машини, в шахтах водовідних труб, усередині склопакета, і людина ніяк не може зрозуміти, чому вдома вона погано себе почуває.
Пліснява: Альтернарія альтернатив, Аспергілюс фумігатус, Дріжджовий грибок Кандида албіканс, кладоспориум гербаріум, Пеніціліум нотатум, Ботрітіс цінере.

Курячі яйця

Цей тест особливо актуальний перед вакцинацією, так як дозволяє дізнатися, чи є у пацієнта алергія на компоненти вакцини. Курячий білок або його елементи входять до складу більшості вакцин, тому якщо тест позитивний і є шкірна реакція, то будуть потрібні додаткові обстеження і підготовка.

Кішки і собаки

Перед тим, як заводити домашнього вихованця, краще переконатися, що у членів сім’ї не буде алергії. Пам’ятайте, що в деяких випадках імунна система може самостійно звикнути до цуценяти або кошеняті, але це залежить від індивідуальних особливостей організму.

Пилок

За даними ВООЗ через прокидається страждає майже кожен третій житель великих населених пунктів. Незважаючи на сезонність цих алергій, вони доставляють безліч незручностей. Прик-тест може визначити наявність алергії на наступні дерева і трави: береза, платан, бермудська трава (Свинорой пальчатий), тимофіївка, постенніца, костриця, бур`яни (амброзія, полин), соняшник.

Гістамін

Гістамін виробляється клітинами нашого організму, присутній у багатьох продуктах (цитрусові, баклажани, квашена капуста, сир, йогурт, алкоголь та інші), його викид викликають деякі ліки, в тому числі НПЗЗ (нестероидные противовоспалительные препараты). Количество гистамина в организме строго регулируется: излишек нейтрализуется специальными ферментами. Чрезмерное поступление гистамина извне в сочетании с ослабленной системой нейтрализации могут вызвать реакции, похожие на аллергические — псевдоаллергию. В данной ситуации прик-тест позволяет определить толерантность (непереносимость) гистамина.

Пам’ятайте, що якщо алергію не контролювати, то вона може прогресувати в більш важкі і небезпечні для життя форми. А для початку варто визначити причину алергії.

З питань алергії консультує алерголог-імунолог Вадим Коцаренко. Записатися на прийом можна за телефоном +38 (048) 730-00-30 або на сайті.