«Я відчувала слабкість, звернулась до сімейного лікаря. Вона виявила низький рівень гемоглобіну, відправила мене в лікарню. Так я опинилась в Odrex», – розповідає Світлана, поки чекає на виписку. Це був четвертий день після втручання, її стан вже був цілком задовільним, тож лікарі дозволили продовжити лікування вдома.
Для Світлани це не перший досвід звернення в Медичний дім – кілька років тому вона вже проходила тут лікування.
«Мене тоді рятували і врятували. 9 днів я провела в реанімації, але все обійшлося. Тож коли мені знову знадобилася допомога, рідні одразу відправили сюди».
Діагноз – рак
В Медичному домі Світлану обстежили та виявили причину симптомів. Оскільки випадок непростий, з рішенням, що робити далі, не поспішали – зібрали консиліум і обговорили можливі варіанти лікування. На щастя, пухлина була локальною, тобто не мала метастазів і не уразила сусідні тканини. Це додавало оптимізму.
Але з іншого боку, у пацієнтки були супутні хвороби, які дещо ускладнювали ситуацію. Зрештою вирішили проводити операцію лапароскопічним методом, тобто без великих розрізів, а лише через чотири невеликі проколи.
«Зазвичай в таких випадках, щоб не ризикувати, обирають лапаротомію – це метод відкритого втручання, і він трохи швидший. Але нам треба було, щоб пацієнтка якомога швидше і легше відновилася: в неї одна нирка, і будь-який препарат був би для органу серйозним навантаженням через побічні ефекти», – пояснює вибір методу операції хірург Віталій Русаков.
«Я не хвилювалась – лікар мені все пояснив, навіть намалював, як воно виглядає, щоб я розуміла, що на мене чекає. Це мене підкупило, і я довірилась. Після операції залишили під наглядом в реанімації, а потім вже перевели в звичайну палату. Встала я в той же день, а от зараз, на четверту добу, вже ходжу, все добре».
«Пацієнти зазвичай наркоз бояться більше, ніж саму операцію. Хоча боятися нема чого – для нас це рутинна робота, ми знаємо, як діяти за будь-яких сценаріїв, – згадує цей випадок анестезіолог Руслан Руденко. – За шкалою оцінки ризику ASA у Світлани було визначено клас III, що означає наявність тяжкого системного захворювання. В неї була комбінована анестезія: інгаляційна зі штучною вентиляцією, плюс епідуральна через катетер. Ця комбінація дозволила зменшити кількість нестероїдних та наркотичних знеболюючих препаратів після втручання. Всю операцію пацієнтка пройшла стабільно, в післяопераційному періоді теж жодних ускладнень».
Пізніше гістологічне дослідження підтвердило радикальне видалення пухлини, результат був чистим. Це означало, що хімієтерапія не потрібна.
«Я переживала, що операція буде в п’ятницю, і я залишусь одна в стаціонарі на вихідні. Але лікар приходив і в суботу, і в неділю. Дуже йому вдячна! І його асистенту Марку Чистяку, і команді анестезіологів, всім медсестрам, санітаркам, кухарям, керівництву – всі дуже уважні та турботливі!»
Записатись на консультацію Віталія Вікторовича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.