Разом з ендокринологом Веронікою Непорадою розберемо основи налагодження культури харчування:
Що ж робити, коли хочеться солодкого без наслідків для фігури?
• Всім своїм пацієнтам Вероніка Григорівна рекомендує вживати фрукти і солодощі до 12:00. Для тих, хто не може відмовитися від солодкого — можна дозволити до 30 грам шоколаду вище 72% або 200 грам фруктів вранці.
• В обід можна з’їсти моркву. Якщо вірити японським медикам, то регулярне вживання моркви продовжує життя на 7 років.
• На вечерю можна поласувати парою-трійкою сирих суцвіть брокколі. Стебла за смаком нагадують солодкий молодий зелений горошок, а в сирому вигляді брокколі — відмінний засіб для очищення організму.
• Будьте уважні, коли вибираєте напої. Відмовлятися від солодких газованих напоїв на користь соків і смузі — не найкраща ідея. Цукру в останніх може бути не менше, а то й більше.
• Читайте склад перед покупкою. Цукор міститься не тільки в солодощах, а й в тих продуктах, де його, здавалося б, не повинно бути: соусах (кетчуп, майонез і т. д.), знежирених продуктах, пакетованих соках, навіть в ковбасі з сосисками. Уважно читайте етикетку: «сахароза», «концентрат фруктового соку», «фруктоза» — нічим не краще.
Згідно з рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, в день рекомендовано вживати не більше 25 – 50 грамів вільних цукрів. Денна норма споживання вільних цукрів не повинна перевищувати 10% від загального числа споживаних дорослою людиною калорій.