Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Розрив хрестоподібних зв’язок. Консультує ортопед-травматолог Руслан Буза

В організмі немає нічого зайвого, і кожна структура відповідає за певні функції. Тому будь-який розрив чи травма може бути хоча й не критичним для здоров’я, але залишити наслідки. Це як грати в картковий будиночок — прибираючи картку за карткою, рано чи пізно він рухне. Тому піклуватись про себе, бути обачним та своєчасно допомогти організму — свого роду догма.

Розрив хрестоподібних зв’язок руйнує систему колінного суглоба, провокує нестабільність суглобу і може пошкоджувати хрящ. Ця травма трапляється часто, як у спортсменів, так і «на рівному місці». Спровокувати подібну травму можна при падінні на зігнуту ногу, або через різкий розворот гомілки під час бігу, різкого старту чи прижку. Не помітити цю травму або залишити її на розсуд долі не вийде, бо біль, спровокований розривом, надто гострий, а нестабільність коліна заважає впевненій ходьбі.

Ортопед-травматолог Руслан Буза зазначає, що консервативне лікування буває ефективним приблизно у 10% пацієнтів з розривом. Це пов’язано з тим, що колагенові волокна хрестоподібної зв’язки після розриву зменшуються та відриваються від свого місця. Щоб повернути зв’язку на місце, аби вона виконувала свої функції, потрібна артроскопічна реконструкція.

Ортопедія та травматологія в Медичному домі Odrex — відділення повного циклу, де є все необхідне для діагностики та різних видів лікування. Комфортний маршрут пацієнта може й не зменшить біль від травми, але однозначно, дозволить якомога швидше приступити до лікування без зайвих заморок, біганини з папірцями та додатковими дослідженнями.

Більш детально про розрив хрестоподібних зв’язок та лікування читайте на нашому сайті.

Детальніше про відділення ортопедії та травматології Odrex.

Записатись на консультацію ортопеда-травматолога ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.