Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Що таке меланома? Консультує дерматолог Валентина Торган

Меланома – це злоякісна пухлина, яка розвивається з меланоцитів (клітин, що виробляють пігмент меланін) та через швидкість розвитку, поширеності і метастазування є однією з найагресивніших. До місяця обізнаності про меланому дерматолог Валентина Торган розповідає найголовніше про цей вид раку.

Симптоми меланоми

На жаль, меланома рідко дає чіткі симптоми, на які можна звернути увагу. Найчастіше її поява абсолютно безсимптомна, і тільки іноді людина може відчути свербіж, поколювання або поболювання родимки.

Ознаки, які не варто ігнорувати:

  • поява пігментного новоутворення на шкірі, якого раніше не було,
  • зміни у формі, розмірі, кольорі або текстурі вже існуючих родимок або пігментованих ділянок шкіри,
  • кровотечі з родимок,
  • зміни, що відбуваються на чистій шкірі.

Фактори ризику появи меланоми

♦ Вплив надмірного сонячного випромінювання. Сонячні опіки навіть в дитинстві можуть вдвічі збільшити ризик виникнення меланоми у дорослому віці.

♦ Використання солярію.

♦ Особистий або сімейний онкологічний анамнез (меланома або інші онкологічні захворювання, зокрема у батьків або інших кровних родичів).

♦ Світла шкіра – перший-другий фототип по Фіцпатріку та світле або руде волосся, наявність великої кількості меланоцитарних невусів (родимок).

❕ Чи треба видаляти родимки для «профілактики»? Ні, видалення родимок не є необхідністю, це рекомендовано робити тільки за медичними показаннями, оскільки найчастіше родимки з’являються спонтанно на незміненій шкірі.

Профілактика меланоми

  • Уникайте сонячних опіків. Влітку необхідно утримуватись від перебування на сонці з 10:00 до 16:00.
  • Користуйтеся сонцезахисними засобами з SPF 50+ при УФ-індексі вище 3 (його можна дізнатися з прогнозу погоди), вчасно оновлюйте SPF. Або укривайтесь від сонця одягом – носіть капелюх з широкими полями, сорочку з довгими рукавами та штани.
  • Регулярно перевіряйте родимки і шкіру на предмет змін та приходьте на своєчасну консультацію з лікарем.

Валентина Сергіївна приймає в Медичному домі на Розкидайлівській, 69/71, в Багатопрофільній лікарні на Філатова, 38 і в Поліклініках всієї сім’ї в Райдужному та Южному. Записатись на її консультацію ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.