У чому різниця між експрес та ПЛР-тестами?
Експрес-тести проводять щонайменше на 5 день протікання хвороби. Це пов’язано з тим, що тест високочутливий та виявляє непрямі ознаки вірусу — антитіла, які виробляються у організмі з часом. Матеріалом для проведення цього тесту є капілярна або венозна кров.
Більш точним є тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, або коротко — ПЛР. Перевагою цього методу є те, що його можуть проводити на будь-якому етапі захворювання, навіть і без появи симптомів. Цей тест рідко дає хибний результат, адже матеріалом є РНК, де можна виявити наявність віруса. Для отримання РНК у пацієнта беруть мазок з носоглотки. Вже у вірусологічній лабораторії зі зразку дістають генетичний матеріал і методом полімеразної ланцюгової реакції його багаторазово копіюють та виявляють вірус.
Механізм дій, якщо ви бажаєте пройти тестування.
Звернувшись до медичного закладу, лікар проводить анамнез, оцінює ризики та пропонує методи тестування. Однак в першу чергу рекомендовано перевірити чи не є симптоми ознакою грипу, а не COVID-19. Пам’ятайте, що провести тестування самостійно та в домашніх умовах неможливо. Необхідність проведення вирішує лікар, а забір біоматеріалів має проводитися в спеціальних умовах, створених в медичних закладах.
Є декілька варіантів пройти тестування:
• Одразу звертатися в медичний заклад і пройти експрес-тест або здати ПЛР. В Odrex це можна зробити, звернувшись: в Медичний дім за адресою: вул. Розкидайлівська, 69/71, в Поліклініки для всієї родини Odrex в Ж/М «Райдужний» та місті Чорноморськ,
• Викликати Швидку. Якщо пацієнт викликає швидку з будь-якого приводу, але у нього наявні симптоми респіраторного захворювання та є підозра на COVID-19, експрес-тест проводить бригада швидкої допомоги. Пацієнт також може здати матеріал для проведення ПЛР-аналізу під час виклику Швидкої.
• Викликати медичного робітника додому, який проведе тестування.
Позитивний результат експрес-тесту не є підставою для встановлення діагнозу, його обов’язково перевіряють у лабораторії за допомогою ПЛР-тесту. Якщо у лабораторії випадок підтверджується — встановлюється діагноз та вживаються протиепідемічні заходи.
Якщо пацієнту діагностували COVID-19, він пройшов пітримуючу терапію або лікування, то після двох тижнів зі встановлення діагнозу знову проводять повторне тестування. Якщо два теста поспіль будуть мати негативний результат, можемо говорити про одужання.
Як пройти тестування в Odrex?
Пройти тестування в Odrex можно декількома способами:
• записатися на тестування за телефоном колл-центру Медичного дому Odrex, який працює цілодобово: +38 (048) 730-00-30.
• протестуватися через приймальне відділення Odrex для • пацієнтів з гострими респіраторними захворюваннями, можна 24/7.
• викликавши Швидку допомогу Odrex можна за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора або за номером +38 (048) 752 90 00.
• пацієнтам, які заключили річні програми в Odrex, з опціями «Невідкладна діагностика», при підтвердженні діагнозу «пневмонія» тест проводять безкоштовно.