Що ж таке міома матки?
Міома матки — доброякісне новоутворення, що складається з м’язових клітин. Треба сказати, що як і з будь-якої пухлиною, з нею пов’язано більш ніж достатньо міфів. Наприклад, що лікування – це обов’язкове видалення матки, або, навпаки, що можна обійтися тільки медикаментозною терапією.
А ось серед гінекологів міома — одна з найбільш пильно вивчених тем. Медицині відомо дуже багато про патогенез, діагностику та підходах до лікування, але і пацієнток, які стикаються з захворюванням, чимало. Словом, якщо репродуктивна система – це сад, то інформованість, розсудливість і довірчі відносини з гінекологом – ті інструменти, з якими в ньому працюють.
«Міома матки являє собою досить велику проблему, особливо для молодих дівчат. І, дійсно, ми не завжди йдемо по шляху оперативного лікування. У нас є багато методів консервативного лікування – все залежить від розташування цих вузлів, кількості, розмірів і так далі. Однак саме для таких молодих дівчат дуже важливо прийти вчасно, тоді, коли цей вузол ще не досяг великих розмірів, при яких потрібно більш серйозне оперативне втручання, в тому числі, і з розрізом черевної стінки», — каже Ольга Миколаївна.
Коли у жінки немає симптомів, а ймовірність того, що міома призведе до ускладнень, низька, можна вичікувати і використовувати медикаментозну терапію. Це часто підходить жінкам в період менопаузи, але не нашій пацієнтці. У таких молодих жінок видалення міоматозних вузлів збільшує шанси на вагітність, операція відновлює нормальну анатомію і прибирає місцеві запалення, покращуючи кровообіг.
В операційній
Кожен зосереджений на своїй ділянці роботи, Ольга Миколаївна керує операційним залом. Хірург прекрасно бачить анатомічні структури, оперує чисто, акуратно і безкровно. «Вшивання місця, з якого ми видалили вузол, відбувається ендоскопічно, за допомогою мікрохірургічних інструментів і сучасного шовного матеріалу, який дозволяє знизити ризики розбіжності швів або розриву матки під час вагітності та пологів», — каже Ольга Миколаївна.
З тих пір, як в хірургії з’явилася лапароскопія, світловоди проносили яскраве світло у внутрішній світ людини, а пізніше крихітні камери почали відправляти зображення назовні. Завдяки цьому хірурги можуть ясно бачити все, що відбувається в людському тілі, не роблячи при цьому великих розрізів, і використовувати мікрохірургічні інструменти.
Здавалося б, операція — а ви нам пропонуєте нею милуватися. Але лапароскопічна міомектомія — не тільки складна, але і красива операція, тому що відновлює функціональність організму жінки.