Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Абдомінопластика

Абдомінопластика (також відома як «підтяжка живота») – видалення надлишків шкіри та підшкірно-жирової клітковини, а також корекція дефектів м’язово-апоневротичного каркаса цієї області.

Кому потрібна абдомінопластика

Абдомінопластику часто плутають із баріатрією, сприймаючи її як один зі способів скинути вагу. Насправді цю процедуру рекомендують проводити вже після інтенсивного схуднення, щоб усунути зайву шкіру і додати завершальні естетичні штрихи. Також корекція форми живота може знадобитися після пологів, при діастазі м’язів, зниженні їхнього тонусу, розтягненні апоневрозу передньої черевної стінки, при неестетичному вигляді шкіри або за наявності зовнішніх пошкоджень (таких, як шрами й рубці).

Кому не варто робити абдомінопластику

Крім ожиріння та вагітності, 100% обмежень для проведення абдомінопластики живота немає. Однак від неї варто утриматися, якщо у вас є онкологічні захворювання, цукровий діабет або тяжкі хронічні проблеми із серцево-легеневою системою.

Як підготуватися до операції

Для коригування форми живота не потрібна якась неймовірно складна підготовка. З трудомісткого – рекомендується знизити вагу приблизно на 10%. В іншому ж, як і перед будь-якою операцією під загальним наркозом — за місяць до дати Х рекомендується максимально скоротити (а то й зовсім прибрати) вживання алкоголю, куріння та вейп, а також подбати про здоров’я в цілому (адже навіть звичайнісінька застуда може послабити імунітет та ускладнити реабілітацію).

За кілька днів до операції лікарі проведуть комплексне обстеження пацієнта. Воно складається із загальних аналізів крові та сечі, а також оцінки органів серцево-судинної та дихальної систем та УЗД органів черевної порожнини. Якщо ж пацієнт має супутні патології (наприклад, у галузі гінекології), можуть знадобитися консультації відповідних фахівців.

Також для адаптації до підвищеного внутрішньочеревного тиску певний час доведеться носити післяопераційний пояс. Лікар допоможе підібрати правильний на консультації.

А що робити безпосередньо перед операцією?

Увечері напередодні втручання потрібно поставити клізму Енема 100 мл або прийняти Фортранс (3 пакетики на 3 літри води) – це необхідно для очищення кишківника. За 8 годин до операції не можна пити та їсти. Вранці слід поголити область паху та лона.

Абдомінопластика: як роблять операцію та наскільки це безпечно

Оскільки абдомінопластика – це, в хорошому сенсі слова, досить рутинна процедура, а хірурги Odrex – професіонали своєї справи, турбуватися немає про що.

Точна послідовність дій лікаря визначається методом абдомінопластики, обраним у кожному конкретному випадку, але, якщо підсумувати, пластичний хірург робить акуратний розріз та видаляє надлишок жирової тканини та зайвої шкіри. При необхідності лікар також ушиє розходження м’язів і перенесе пупок у природне становище.

Знімати шви не потрібно – хірурги Odrex використовують сучасні косметичні нитки, які розсмоктуються, та спеціальний медичний клей, який прискорює загоєння рубця.

Чим небезпечна абдомінопластика?

Не небезпечніше будь-якої іншої операції. Ускладнення після корекції форми живота можуть з’явитися, якщо людина страждає на серйозні хронічні захворювання. Однак у такому разі лікар попередить про все заздалегідь, щоб пацієнт сам зміг зважити ризики та ухвалити остаточне рішення.

А що з рубцями?

Звичайно, якщо підшкірно-жировий шар був дуже великим, повністю уникнути рубців не вдасться. Однак в арсеналі сучасної медицини є достатньо засобів, щоб зробити сліди від корекції форми живота якнайменше помітними, а хірурги Odrex роблять все можливе, щоб результат щиро радував кожного пацієнта.

Людям, які не мали сильного ожиріння, переживати не варто. У такому разі рубці після абдомінопластики непомітні.

(Пластичний хірург Сергій Тижневий)

Пластика живота в Одесі: види абдомінопластики в Медичному домі Odrex

Вибір методики залежить від бажаних цілей. Це може бути вертикальна абдомінопластика, мініабдомінопластика, велика абдомінопластика, ендоскопічна абдомінопластика та класична абдомінопластика.

То в чому ж різниця?

Як можна припустити з назви, при вертикальній абдомінопластиці лікар робить розріз не внизу живота, а по його середній лінії. Цю методику іноді називають «чоловічою», оскільки зазвичай саме у чоловіків надлишки жирової тканини локалізуються вище.

Класична абдомінопластика (її іноді називають «абдомінопластика великого живота») застосовується у найскладніших випадках. Цей метод торкається всіх ділянок живота і передбачає значний перерозподіл тканин. У ході операції лікар робить два розрізи – навколо пупка і по низу живота – а потім послідовно усуває надлишки жирової клітковини та шкіри, а також рубцеві розтяжки. Далі хірург усуває діастаз прямих м’язів живота та зміцнює апоневротичний каркас передньої черевної стінки, а також формує нову естетичну пупкову ділянку.

Подібним чином проводять і велику абдомінопластику (також відому як торсопластика). Різниця в тому, що ця операція передбачає також видалення жирових відкладень і надлишків шкіри з боків і спини.

На відміну від усіх попередніх методів, мініабдомінопластика (без перенесення пупка) вважається куди більш щадним видом корекції живота. У ході операції хірург виконує невеликий розріз уздовж лінії бікіні. Далі лікар видаляє надлишки шкіри та жирових тканин, а також діастаз прямих м’язів живота нижче рівня пупка.

Ендоскопічна абдомінопластика – єдиний метод, який призначають із лікувальною метою. Тобто якщо пацієнт має діастаз.

Абдомінопластика у такому разі проводиться шляхом зшивання країв прямих м’язів через невеликі розрізи навколо пупка чи над лобком.

У всіх випадках першим етапом хірург виконує ліпосакцію передньої черевної стінки та бічних поверхонь тулуба для формування гарної талії.

Якщо методики такі різні, то скільки триває абдомінопластика?

Як нескладно здогадатися, все залежить від складності операції та індивідуальних особливостей пацієнта, але зазвичай час процедури не перевищує чотири-шість годин.

Абдомінопластика: реабілітація, відновлення та рекомендації

Як ми вже згадували, сучасна абдомінопластика – один із найбезпечніших видів пластичної хірургії. Проте перші два тижні реабілітації найважливіші. У цей період рекомендується цілодобово носити компресійну білизну і якнайменше сидіти.

Також варто на два місяці обмежити себе у заняттях силовими навантаженнями, а також відмовитися від відвідування саун, лазень та басейнів.

Повністю повернутися до звичного способу життя можна приблизно через пів року після проведення операції.

Переваги проведення абдомінопластики в Одесі в Медичному домі Odrex

Ми раді кожному пацієнту, який вибирає Odrex як місце, в якому його життя зміниться на краще. І ми робимо все можливе, щоб виправдати цю довіру.

То чому за абдомінопластикою – саме в Odrex?

Odrex оснащений передовим медичним обладнанням, а наші лікарі – експерти своєї справи, які ретельно дотримуються найсучасніших методик і комплексного підходу до лікування. Це означає, що кожен пацієнт отримує індивідуальну консультацію і, якщо абдомінопластика – не найкраще розв’язання проблеми, лікар обов’язково направить пацієнта до потрібного фахівця: дієтолога, ендокринолога, баріатричного хірурга або інших.

Ми не призначаємо зайвих аналізів чи досліджень.

За бажанням пацієнта ми можемо поєднати корекцію форми живота з ліпосакцією чи іншим видом пластичних операцій.

Додаткова безпека гарантується відділенням інтенсивної терапії та стаціонаром, де цілодобово чергують анестезіологи, терапевти та лікарі невідкладної допомоги.

Крім того, ми дотримуємось принципів передової анестезії. Це означає, що в Odrex є місце лише сучасним анестезіологічним методикам та перевіреним якісним препаратам – тому абдомінопластика пройде абсолютно безболісно.

Щоб записатись на консультацію до пластичного хірурга, зателефонуйте за номерами цілодобового контакт-центру або заповніть форму на сайті.

Відгуки