Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Грип

Грип – гостра респіраторна інфекція, яка викликана вірусом грипу.

Шляхи передачі

Вірус поширюється повітряно-крапельним та контактним шляхом: при потраплянні на слизові оболонки крапель з дихальних шляхів, при чханні або кашлі, або ж через через брудні руки.

Ознаки грипу

  • раптовий початок,
  • гарячка до 39-40 градусів,
  • інтенсивний головний біль, особливо в надбрівних дугах або при рухах очима,
  • біль у м’язах та суглобах,
  • сухий кашель

Діагностика

Зазвичай достатньо клінічної картини для встановлення діагнозу «грип», але існує і лабораторна діагностика: швидкий тест на антиген з носу, ПЛР (так само, як і при коронавірусі).

У Медичному домі Odrex ви зможете отримати детальні консультації фахівців з усіх питань щодо лікування грипу.

Інфекціоніст, сімейний лікар Анастасія Неклюдова

Лікування грипу

Не поспішайте приймати антибіотики, адже на вірус вони не діють. Рішення про призначення антибіотику приймає тільки лікар!

За легкого або середньотяжкого перебігу достатньо приймати жарознижуючі препарати, льодяники від болю у горлі, краплі в ніс для полегшення дихання. Для більшості людей цього достатньо, аби за декілька днів одужати.

Якщо людина входить до групи ризику по важкому перебігу (важкі хронічні захворювання, вагітність, імунодефіцит) їй рекомендована противірусна терапія якнайшвидше.

Профілактика грипу

  • Специфічна (вакцинопрофілактика): кожного сезону на базі даних лабораторій, які вивчають циркулювання вірусу грипу по світу, розробляються актуальні вакцини. Вакцинація рекомендована групам ризику, а також людям, які працюють в колективах, надають допомогу хворим. Це лікарі, вчителі, військові. Щепитись рекомендовано на початку осені, аби імунітет встиг виробити достатню кількість антитіл.
  • Неспецифічна профілактика грипу: миття рук, провітрювання приміщень, носіння масок у місцях масового скупчення людей, використання сольових розчинів для слизової оболонки носа.

Прийом ведуть спеціалісти

Відгуки