Гіперплазія ендометрію
Гіперплазія ендометрію матки (ГПЕ) – це захворювання, яке характеризується збільшеним наростанням ендометрію (внутрішньої вистилки матки). Може протікати як безсимптомно, так і проявлятись матковими кровотечами, порушеннями менструального циклу, безпліддям.
Причинами її розвитку найчастіше є гормональні порушення, надлишкова маса тіла, приймання Тамоксифену.
Довірте лікування гіперплазії ендометрію справжнім професіоналам
“Тихе”, але потенційно небезпечне захворювання вимагає високого професіоналізму лікаря і передових методів діагностики. Усе це ви знайдете в Медичному домі Odrex, де вам запропонують:
- Високоточну діагностику із застосуванням гістероскопа Karl Storz;
- Оперативне складання плану індивідуального лікування;
- Діючі методи лікування;
- Сучасний контроль результативності лікування.
Діагностика гіперплазії ендометрію в Odrex
Перший і обов’язковий крок у діагностиці гіперплазії – огляд жінки гінекологом. Під час огляду лікар призначить потрібні лабораторні та інструментальні дослідження.
Сьогодні в лікарській практиці застосовуються високоефективні та щадні методи діагностики:
- УЗД органів малого тазу – найпоширеніший метод. Сучасні апарати допомагають побачити і виміряти товщину шару слизової оболонки з високою точністю. При цьому сама по собі, не підтверджена іншими дослідженнями, картина УЗД – це не діагноз. Найчастіше рекомендується робити УЗД на 4-7 день від першого дня менструального циклу.
- За наявності показань, додатково може призначатися МРТ органів малого тазу, що забезпечує наочну візуалізацію, завдяки чіткому контрасту м’яких тканин. Відмінний інструмент для виявлення пухлинних захворювань.
- Гістероскопія – найбільш інформативний метод, що забезпечує точні та достовірні результати. На озброєнні нашої клініки німецька оптична система Karl Storz, яка дає змогу оцінити внутрішню поверхню матки та виконати прицільну біопсію в тому місці, де розташоване вогнище розростання ендометрію. За необхідності проводиться зрізання патологічної тканини. Займає процедура менше години і потребує госпіталізації на півдня.
Термін гістологічного дослідження – від 2 до 14 днів. - Лабораторні аналізи на визначення рівня гормонів у крові, надниркових залозах і щитоподібній залозі.
- Можливе також виконання біопсії в амбулаторних умовах, без госпіталізації та наркозу за допомогою зонда Пайпеля. Рішення про те, який метод буде найкращим, ухвалить акушер-гінеколог під час консультації.
Підозра на гіперплазію з’являється, коли товщина ендометрію більша за 15-16 мм (за даними УЗД або МРТ органів малого таза) у жінок репродуктивного віку. У перші 10 років після менопаузи норма – 5 мм. Понад 10 років – 2 мм.
На тлі прийому Тамоксифену в менопаузі, якщо немає кровотеч, навіть незначних, – норма 11 мм.
Як лікувати гіперпластичний процес?
На лікування гіперплазії ендометрію впливає багато чинників. Серед них вирішальне значення має вид гіперплазії ендометрію – з атипією клітин чи без атипії
На першому етапі лікування необхідно отримати гістологічний матеріал і визначитися з тим, яка гіперплазія. Під час виконання гістероскопії найчастіше видаляють усю змінену тканину, але це не є лікуванням.
Для лікування гіперплазії без атипії використовують гормональні препарати у вигляді таблеток, уколів або внутрішньоматкові спіралі, що містять необхідний гормональний компонент.
У разі стійкої неефективності лікування або наявності супутніх захворювань (наприклад міоми матки великих розмірів) у жінок у віці близькому до менопаузи, можливе виконання хірургічного лікування у вигляді видалення матки.
Атипова гіперплазія ендометрію – показання для видалення матки.
Однак у жінок, які бажають зберегти можливість до дітородіння, припустиме виконання органозберігаючого лікування під контролем досвідчених фахівців.
Пам’ятайте, що лікування цієї хвороби має індивідуальний характер. Немає єдиної панацеї, яка б працювала зі стовідсотковою гарантією у всіх випадках без винятку. І тільки досвідчений гінеколог визначить ту схему, дозу і тривалість лікування, які будуть найефективнішими в кожному конкретному випадку.
Питання – відповідь
Чи працюють народні засоби лікування гіперплазії?
Ні, це може тільки відтермінувати початок правильного лікування. Існують ситуації, коли лікування гіперпазії ендометрію можливе без використання великої хірургії або призначення гормональних препаратів. Але тільки лікар може оцінити всі ризики і допомогти Вам прийняти найбільш правильне рішення.
Чи можливі рецидиви хвороби?
Ризик повторного виникнення цього захворювання великий і виникає в 30 % відсотків випадків, навіть на тлі правильно обраної тактики лікування.
Чи можна завагітніти при ГПЕ?
Так, проте ймовірність як настання вагітності, так і її благополучного результату – нижча.
Як попередити виникнення гіперплазії ендометрію?
Профілактичні рекомендації в цьому випадку мають загальний характер без специфічних моментів. Це і регулярні візити до гінеколога, і лікування запальних статевих захворювань, і заняття спортом, тому що один з важливих чинників ризику гіперплазії – ожиріння.
Прийом КОК значно знизить ймовірність розвитку ГЕ.
Чи може гіперплазія “пройти сама”?
І таке буває (при нормалізації ваги). Але це тільки під контролем лікаря