Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Глаукома

Глаукома — захворювання, яке викликає пошкодження зорового нерва, погіршення зору і навіть сліпоту. Не залежить від віку, але частіше зустрічається у літніх людей. І до цього дня немає єдиної думки про етіологію захворювання. Часто його появу пов’язують з підвищенням внутрішньоочного тиску і зі збільшенням обсягів внутрішньоочної рідини в просторі між кришталиком і рогівкою.

Глаукома — тривожний сигнал можливої ​​сліпоти

Як буквально змінити свій погляд на життя на краще знають офтальмологи Odrex. У Медичному домі першокласні фахівці займаються діагностикою та лікуванням глаукоми. Разом з Odrex ви точно не втратите свою пильність і проникливість.

Факт. Згідно з інформацією Американської офтальмологічної академії, ймовірність розвитку глаукоми значно зростає після 50 років.

Симптоми глаукоми

На ранній стадії хвороба протікає в прихованій формі і явних ознак недуги немає. Іноді пацієнти скаржаться на райдужні кола перед очима, але ця клінічна картина характерна і для інших патологій, тому може спочатку не викликати серйозних побоювань. Однак, якщо глаукома розвивається тривалий термін, то спостерігаються такі симптоми:

  • погіршення периферійного (бічного і кутового) зору;
  • можливе відчуття напівпрозорої плями перед очима;
  • в деяких випадках — порушення сприйняття колірної гами;
  • зниження адаптації очей в темряві;
  • больовий синдром в лобовій і скроневій частках;
  • у важких випадках — атрофія волокон зорового нерва.

Факт. Око людини являє собою механізм із заданою системою саморегуляції. При нормальних показниках внутрішньоочний тиск ніколи не опускається нижче 18 мм.рт.ст. і не зростає вище 30 мм.рт.ст.

Фактори, які впливають на розвиток глаукоми:

  • короткозорість,
  • цукровий діабет,
  • захворювання щитовидної залози,
  • генетична схильність.

Факт. Саме за рахунок постійного тиску рідини всередині ока підтримуються його нормальні розмір і форма. Якщо вони хоча б трохи зміняться, то оптична система ока не зможе нормально працювати.

Де вам допоможуть?

У Медичному домі Odrex працює злагоджена команда професіоналів-офтальмологів, які володіють сучасними техніками лікування глаукоми і бережуть ваш зір. Тут вам нададуть детальну, повну консультацію і знайдуть рішення навіть з найзаплутаніших клінічних показань. При ранньому діагностичному огляді глаукоми можна уникнути. А на пізніх стадіях — можна встигнути не допустити втрати зору, якщо не ігнорувати погіршення свого стану здоров’я.

Діагностика

Перед тим, як пояснити для пацієнта, який курс лікування потрібно, офтальмолог призначить певні діагностичні обстеження з переліченого нижче ряду.

  • Тонометрія — вимірювання внутрішньоочного тиску контактним і безконтактним способом. За допомогою спеціального апарату тонометра хворому вимірюють показники спротиву рогівки відносно тиску. Норма внутрішньоочного тиску — від 10 до 21 мм рт.ст.
  • Електронна тонографія — реєстрація циркуляції рідини в оці за допомогою фіксатора внутрішньоочного тиску.
  • Візометрія — дослідження гостроти зору, читання офтальмологічних таблиць на заданій відстані.
  • Біомікроскопія — за допомогою особливого мікроскопа дозволяє побачити деталі переднього відрізка ока.
  • Огляд ока лінзою Гольдмана — спостереження віддалених зон сітківки і її периферійних відділів.

Факт. Внутрішньоочний тиск може змінюватися протягом доби. Вранці воно показує високі цифри, а ввечері може падати на 2,5 мм рт. ст. Вчені пояснюють це горизонтальним положенням тіла під час сну і більш потужним функціонуванням парасимпатичної нервової системи.

Етапи лікування

При глаукомі лікар призначає індивідуальне медикаментозне лікування хворому — курс для зниження внутрішньоочного тиску і, відповідно, поліпшення відтоку внутрішньоочної рідини.

Щоб не допустити переходу захворювання на небезпечну стадію, важливо вчасно проводити профілактику. У профілактичних цілях вводите суворі ліміти для свого зорового навантаження і вживайте в їжу продукти, які містять омега-3 жирні кислоти (морепродукти, шпинат, морські водорості, насіння льону).

Питання — відповідь

Які розрізняють форми глаукоми?

Первинна відкритокутова глаукома характеризується наступною клінічною картиною: кут передньої камери ока відкритий, а причиною підвищення внутрішньоочного тиску є порушення відтоку внутрішньоочної рідини через дренажну мережу.

Передня камера ока — це відділ ока, обмежений внутрішньою поверхнею рогівки з фронтальної сторони, а по периферії — трабекулярною мережею. Трабекулярна мережа — сполучне утворення, яке об’єднує край райдужної оболонки ока і кордон задньої поверхні рогівки; служить для фільтрації водянистої вологи відсіку передньої камери.

Первинна відкритокутова глаукома. Кут ПК — це кут передньої камери, він відкритий

Первинна глаукома зустрічається у пацієнтів рідше, ніж відкритокутова. Для неї характерна зміна анатомії ока при якій кут передньої камери закривається, тобто звужується. Це відбувається через аномально збільшений кришталик і коротку передньо-задньої осі (передньо-задня вісь з’єднує два полюси ока і показує відстань від пігментного епітеліального шару сітківки до слізної плівки).

Закритокутова глаукома. Кут передньої камери закритий, відтік рідини утруднений

Нормотензивна глаукома — глаукома, яка протікає з нормальними показниками внутрішньоочного тиску (10-21 мм рт.ст.). Причиною даної патології служить слабке надходження крові до зорового нерву, тобто низький перфузіонний тиск, який відповідає за рівень кровопостачання. Часто люди з нормотензивною глаукомою — виражені гіпотоніки, у яких спостерігається шийний остеохондроз.

Вторинна глаукома — це наслідок низки інших очних уражень: травм, запальних і пухлиноутворювальних процесів, зміни розташування кришталика і трансформації його обсягу.

Чи буває вроджена глаукома?

Так, в результаті неправильного розвитку дренажної системи ока (системи, яка підтримує рідинний оптично-регуляторний баланс). Зустрічається дуже рідко — в одному випадку до 10 000 новонароджених. При вродженій глаукомі очі значно збільшуються в діаметрі, набрякає рогівка. Зазвичай така патологія виявляє себе у віці до року.

Що впливає на прогресування глаукоми?

Дійсно, є деякі ризики, які можуть погіршити перебіг хвороби:

  • генетична схильність,
  • вроджена витончена рогівка,
  • аномалії сприйняття переломленого світла (короткозорість сприяє формуванню відкритокутової глаукоми, а далекозорість — закритокутової),
  • систематичне вживання стероїдів,
  • вже наявні очні травми.

Відгуки